Koncert Eda Sheerana=výlet do Vídně

Po dlouhé době vás všechny vítám u nového článku!

Tentokrát chci napsat o koncertu Eda Sheerana v rámci jeho nejnovějšího turné. Koncert se pak uskutečnil 8. 8. 2018 ve Vídni, zajímá vás to? Pojďte číst!

Do Vídně jsem vyjela s kamarádkama právě za účelem koncertu, na který jsme měly lístek koupený už rok dopředu a poslední dny jsem fakt doufala, že nepřijde nějaká nečekaná událost, která by nám koncert překazila. Naštěstí nepřišla a tak všechno dopadlo dobře.

Ed hrál na fotbalovém stadionu pro kapacitu 50 tisíc lidí, ale prý v tento den nebylo kompletně vyprodáno. Přesto jak se setmělo, atmosféra na tribunách a dole na stání byla neuvěřitelná. Z tribun svítilo tisíce „světlušek“ na telefonu, tribuna burácela, lidi tančili, zpívali, stadionem zkrátka proudila pozitivní atmosféra. Měli jsme navíc neuvěřitelné štěstí na naše česko-slovenské kolečko kolem nás, kde se všichni k sobě chovali ohleduplně a hezky.

Vezmeme to hezky popořádku: Jedním z předskokanů byla Anna Marie (Alarm, Friends…), a i když jsem její jméno neznala, jako pravidelnému posluchači Evropy 2 mi byly písničky známé. Už Anna Marie vytvořila správnou koncertovou atmosféru, a pak přišel ON.

Ed nepotřebuje tanečníky, nákladné kostýmy ani nic jiného. Prostě si před vás stoupne v tričku a šortkách s kytarou v ruce a začne hrát. Takto pak vydržel hrát asi hodinu padesát a do toho si s publikem povídal. Zahrál The A Team, Castle on The Hill a téměř všechny známé písničky, kromě Give me love, Drunk a Lego House.

Byl milý, tvořil pohodovou atmosféru i když dole na stání se skoro nedalo dýchat, ještě k tomu ve 35 stupních, ale organizátoři byli tak moc hodní, že roznášeli pití pro ty, kdo si poprosili, takže i dole se dalo vydržet, jen jste nemohli jít na záchod, to by nejspíše znamenalo ztrátu místa. Strašné bylo jen to čekání před koncertem, protože jsme neměly místenky.

Bylo to prostě úžasné, skvělé a nemám slov, jen se teď nějakou dobu na takto obrovský koncert nechystám.

Pokud bych šla ještě někdy na podobný koncert, tak asi na Bruna Marse, Imagine Dragons, Macklemore nebo Landu Del Rey.

Související články

2 komentáře

  1. Vídeň bych navštívila strašně ráda! ♥ A koncert Eda Sheerana sice nepatří k zážitkům, bez nichž si neumím představit život, ale klidně bych si na něj taky zašla. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.