Končím v knihovně, bude mi chybět?

book

Jedna z otázek, na které se mě lidi ptají v souvislosti se stěhováním je, jestli mi bude chybět práce v knihovně. Moje knihovnické dny se totiž pomalu, ale jistě blíží ke konci. Ačkoli jsem mohla nastoupit do knihovny jiné, prozradím vám, že tuhle práci opouštím. Minimálně pro příštích pár let. V článku se o tom trošku rozepíšu 😊

Abyste mě nechápali špatně; jsem moc ráda za tuhle desetiměsíční pracovní zkušenost, ale chci si vyzkoušet jiné zaměstnání. Přece jen na mě knihovnická práce byla občas až moc klidná a monotónní. Prakticky každý den jsem věděla, co mě čeká a nemine. V jiné knihovně bych možná změnila názor (pořád si myslím, že v knihovnách to mnohdy žije!), v té naší to vidím takto. Navíc; široko daleko jsem byla nejmladší zaměstnanec. Občas tak pro mě bylo těžké trávit každý den s lidmi o generaci(e) starší. Vím, že všude je něco a vždycky budou i nějaká negativa, ale docela se těším na změnu 🙂 Chybět mi bude hlavně možnost půjčovat si nové knížky domů mezi prvními.

Na knihovnu ale určitě nezanevřu. Jako čtenář budu chodit dál. A kdo ví, jednou se možná vrátím za výpůjční pult. Líbilo by se mi dětské oddělení. Myslím si, že pracovat s lidmi mi jde a obecně můžu říct, že práce v knihovně je mi blízká. Teď se však vydám do jiného oboru a až bude jisté, že to vyšlo, o nové práci určitě něco málo napíšu.

Kdyby vás ještě zajímalo něco k profesi knihovnice, nebo knihovně jako takové, napište mi do komentářů. Popřemýšlím, jaký tematický článek by z vašeho nápadu mohl vzniknout 🙂 Knihovnickou rubriku na blogu nechám.

Související články

7 komentářů

  1. Být na place suverénně nejmladší je v jistém ohledu výhoda, ale v delším časovém horizontu to taky může být pořádně frustrující. Sama jsem sice byla vždycky zvyklá spíš na starší kolektivy, ale v práci mi vrstevníci sedli daleko líp. Tak držím palce do nového a budu se těšit na podrobnou reportáž 🙂

    1. Úplně souhlasím 🙂 věkový rozdíl je znát i v konverzaci. Ale všichni na mě byli hodní, to zas jo.

  2. Jsem ráda, že už se ti rýsuje něco nového a i to, že jsi s námi takhle sdílela více z práce v knihovně. Kdo ví, třeba tě tam osud znovu zavane, ale je super, že když cítíš, že to chce změnu, že ji uděláš. Spousta lidí zůstává, kde nejsou spokojeni a to není dobře.

  3. Zkušenost není k zahození a až se jednou rozhodneš se vrátit, budeš aspoň přibližně vědět, co a jak, i když to bude v nové knihovně jiné.
    Já si pořád říkám, že v knihovně musí být hezká práce. Každý den mezi knihami a přitom asi větší klid, než v obchodě.

    1. Klid tam je, to určitě musím souhlasit 🙂 A podobnost s obchodem není náhodná. Knížky pípáme celý den 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.