Leaving Neverland, pravda nebo lež?

Nový dokument HBO rozpoutal peklo a znovuobnovil obrovský zájem o mrtvého krále Popu, Michaela Jacksona, i když tentokrát ne zrovna v pozitivním slova smyslu.

Internet je zaplavený články, reakcemi a komentáři na tento dokumentární film, který mapuje soukromí dnes už dvou dospělých můžu z doby, kdy byli dětmi a trávili čas se svým idolem, modlou Jacksonem. Kromě běžných sdělení mapujících rozjezd jejich umělecké kariéry, obsahuje film i velmi vážná tvrzení obou aktérů o tom, že byli popovou hvězdou pohlavně zneužíváni a jak „život s Jacksonem“ ovlivnil jejich rodinu.

Zatím jsem viděla jen první díl, dvě hodiny čistého času, a popravdě netuším, co si o sděleních, která v dokumentu zaznívají myslet. Zmínky o zneužívání jsem četla už dříve, ale nic se neprokázalo, takže mě nenapadlo, že mu bude věnován celý film a tolik let po smrti se otevře nikdy neprokázaná kauza. Zpracovali v sobě muži dávné trauma teprve nedávno, nebo z jakého důvodu čekali tak dlouho?

Pokud This Is It byla oslava jeho života, co je Leaving Neverland? Očernění ikony popu? Šokující sdělení o možné pedofílii? (Ne)zdařilý dokument? Pohled z druhé strany? Důkaz o pedofílii?

Každý kdo film viděl, tak si na něj udělá svůj vlastní názor, já nejsem přikloněna ani na jednu stranu.

Je jasné, že vztah Michaela k dětem nějaký byl, ale jestli nevinný a v pořádku, či zvrhlý se už nikdy nejspíše nedozvíme, ani tento dokument můj názor na „zlatý střed“ nijak nezměnil a nevím, jestli se podívám i na druhý díl, už toho bylo dost.

Pokud chcete okomentovat, nepište prosím vulgarity na adresu Jacksona, či můžů v dokumentu vystupujících, spíše by mě zajímal nějaký obecný názor na tento dokument: Myslíte si, že je správné točit takový materiál deset let po smrti Jacksona? Považujete dokument za dobře zpracovaný? Pomohla filmu kampaň MeToo?

O tom jestli byl vinen či nevinen diskutovat nechci, pravdu se nedozvíme.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.