Letošní knižní houpačka

Do dnešního dne mám pro tento rok přečtených 66 knih a číslo to určitě není konečné, jelikož přečtu jednu až dvě knížky týdně podle toho, jak mám čas. Připomínám, že knížky si téměř nekupuju, s takovým počtem bychom se za chvíli nevešli do bytu 🙂 Velkou část jsem měla vypůjčenou z knihovny za roční poplatek 100 Kč pro studenta (malá knihovnická agitka, prokoukli jste mě).

Nebudu vás trápit komentářem ke každému jednomu dílu nebojte, vypíchnu svoje letošní „nej“, přestože pár knih ještě do konce roku pravděpodobně stihnu. Tak tedy, snad potěším nejedno čtenářské srdce zajímavými tipy! 

Začneme netradičně tím nejhorším. Sem řadím knihy, které se mi četly fakt špatně a moc mě nezaujaly, třeba to u vás bude naopak:

 1. Někdo cizí v domě, Shari Lapena : Od stejné autorky jsem četla i Manželé od vedle a ti teda byli o HODNĚ lepší, za mě propadák.
 2. Kříďák, C. J. Tudor: Tak moc jsem se na něj těšila, až mě zklamal na plné čáře, údajná podoba s Kingovým TO za to přitom vůbec nemůže.
 3. Deset mrtvých komiků, F. Van Lente: Jediné, co se mi na téhle knížce líbilo byla obálka.
 4. Dům, Simon Lelic: Nepříliš zdařilá detektivka.
 5. Mami, kdy už konečně umřeš? M. Rosenberg: Autobiografický příběh o těžké životní situaci nebyl vůbec čtivý, snad někomu alespoň dodal sílu.

A teď už následuje tam ta dá, velká knižní pětka toho nejlepšího pro tento rok!

 1. Raději zešílet v divočině, Aleš Palán: Jestli jsem letos nějakému autorovi propadla, tak je to právě pan Palán. Tato knížka je výjimečná, přinese směs emocí a podněty k přemýšlení.
 2. Údolí panenek, J. Susann: Mimořádně čtivý příběh o lesku a bídě Hollywoodu v životě několika mladých žen.
 3. Okamžiky štěstí, Patrik Hartl: 520 stran jsem přečetla téměř jedním dechem, za mě nejlepší autorova dosavadní kniha o životě sourozenců po smrti rodičů.
 4. Anežka, Viktorie Hanišová: Mrazivé čtení o představách, které se nenaplnily.
 5. Hana, Alena Mornštajnová: První setkání s autorkou, které mě přimělo přečíst všechny její další knihy. Opět výjimečný příběh na který po přečtení budete nějakou chvíli myslet. Nenechte se zmýlit obálkou!

Je těžké vybrat jen pět knížek, ale povedlo se.
Všímám si, že letos jsem volila hodně českých autorů a to je podle mě dobře, protože momentální česká literatura si naši pozornost zaslouží. Na zavěr doplním knihy, které se sice neumístily, ale stejně by vám neměly uniknout (teď už bez autorů): Ostré předměty, Deník kastelána, Skoncovat s Eddym B., Svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec, Hotýlek, Sedm principů spokojeného manželství, Přednášejte jako na TEDu, Skleněný pokoj, Prázdniny v Evropě, Zrcadlo, zrcadlo, Prosím vás, sestřičko, Za oponou války: Zpravodajem nejen na Blízkém východě, Trhlina, Bábovky, Divočina.

Náhled: Canva.com

Související články

2 komentáře

 1. Moc mi chybí doby, kdy jsem měla za rok podobný počet přečtených knih. Tenhle rok to je kvůli škole tak bídné, že se za to skoro až stydím. Z uvedených knih jsem četla pouze Někdo cizí v domě (upřímně to tedy ještě dočtené nemám, protože mě to právě zas až tak moc nebaví). Krásný článek! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.