„Mateřská dovolená je práce na plný úvazek“, řekla Máma na cestách

Máma na cestách je blog o rodičích, kteří odmítají kvůli miminku sedět doma na zadku a malou berou s sebou na své cesty. Blog je plný krásných fotek, to potěší vždycky a příjemně se čte. Na moje otázky odpověděla  v rekordním čase jako první, přestože jsem odesílala otázky asi šesti blogerkám.

Mámin blog najdete tady 

1. Cestujete s miminkem, už vám to přineslo nějaké komplikace?

Neříkala bych tomu komplikace. Ale určitě je nutné cestu víc naplánovat, než když bychom cestovali sami. Emička zatím nechodí a v šátku nebo nosítku se jí nelíbí, takže když někam jedeme musíme vědět, že je to lokalita vhodná pro kočárky.

2. Proč si myslíte, že lidi často zastávají názor, že jakmile jsou děti malé, najednou nemůžou cestovat, užívat si volnosti a cítí se omezeně?
Možná je to proto, že si to nedokáží představit a bojí se toho, co by kdyby. Co taky hodně slýchám je, že si nechtějí narušovat režim. Jasně, že už to není jako když jedete sami nebo s partou kamarádů. Musí se nad tím víc přemýšlet a všechno je to o nás dospělých. Miminku je úplně jedno kde je. Hlavně, že je s vámi a že vy jste v pohodě. Pak si můžete užívat cestování společně!

3. Jak na cesty reaguje Emička? A jak na ni reagují lidi, které při cestování potkáváte?
Emička je stoprocentně společenské dítě a poznávání všeho nového se jí líbí. Cesty plánujeme tak, aby spinkala, což se nám většinou daří. Když nespí, je docela schopná se zabavit hračkami (což je v jejím věku docela obdivuhodný a já jsem za to ráda). A jak na ni reagují lidé? To jsem po pravdě byla trochu zaskočená, protože ještě když jsme ji měli v korbičce, tak nám všichni pořád koukali do kočáru. To mi nebylo moc příjemný. Ale jinak jsme se všude setkali s příjemnými lidmi a většinou se na nás i víc smějou, víc s námi navazují kontakt, atd. Je to vlastně celkem fajn 🙂
4. Kde se vám třem nejvíce líbilo?
Zatím nejvíc asi v Itálii. Ale pokud bych měla hodnotit podle ubytování. Tak nejlepší byl zatím VV hotel v Brně.
5. Znáte nějakou další maminku/tatínka, kteří cestují s malým dítětem a píšou o tom? Jestli jo, tak se o nich můžete rozepsat.
Co sleduji, tak to jsou spíš zahraniční blogy Travel Mad Mum a Dotting the Map.
6. Kam se v nejbližší době chystáte vycestovat?
Teď bychom se chtěli podívat někam na vánoční trhy, tak uvidíme, jestli nám to vyjde. V příštím roce bychom rádi jeli do Chorvatska, kde mám příbuzné a ráda bych se podívala do Švýcarska.
7. Co říkáte na názor, že mateřská dovolená je vlastně flákačka?
Že to asi řekl chlap. Rozhodně to není dovolená a vlastně ani nevím, proč se to tak jmenuje, protože je to práce na plný úvazek, 365 dní v roce, 7 dnů v týdnu a 24 hodin denně. Ale tahle práce mě fakt baví a naplňuje, i když jsem někdy protivná a unavená. Za ten dětský úsměv to stojí 🙂
8. Jak probíhají vánoční přípravy ve vaší rodině? Dá se vůbec s dítětem napéct cukroví?
Po pravdě je to trochu hektické. Ale rozhodli jsme se letos ozdobit si stromeček už začátkem prosince. Aby nám ta vánoční atmosféra trvala co nejdéle. A co se týká cukroví. Budu ráda, když něco upeču 🙂 Budu trochu spoléhat na babičky, že od nich nějaké to cukroví dostaneme. Jinak já nepotřebuju mít úplně dokonalé Vánoce. Stačí mně, že si to doma nějak nazdobíme, pustíme koledy a budeme se společně těšit na Ježíška.
9. Rada maminkám na mateřské?
Hlavně z hluboka dýchat, brát to všechno s nadhledem a užívat si s miminkem každou chvíli, protože ten čas už se nikdy zpátky nevrátí a nám zbydou jen vzpomínky. Tak je důležité, abychom na vše vzpomínali s úsměvem a rádi.
10. Teď mi můžete položit jednu otázku, na kterékoli téma, při zveřejnění článku na ni odpovím.
Jaké místo a proč máš nejraději?

Moje odpověď: V Česku mám nejradši  kterýkoliv les, protože mi to přináší pocit úlevy a klidu. V zahraničí jsem si oblíbila jednu jeskyni na ostrově Ischia (Itálie), která je daleko od pláže a přesto je v ní voda po krk. Nic krásnějšího jsem ještě neviděla, vypadá to tam jak v H20 stačí přidat vodu.

Děkuji za rozhovor a přeju spoustu super cest s malou Emičkou :)!

 

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.