Melvinovky, které doporučuju ke čtení 1. část

V tomto článku jsem si pro vás připravila první část vybraných knih z nakladatelství Jan Melvil Publishing, protože si myslím, že toto nakladatelství určitě stojí za vaši pozornost, stejně jako následující knihy:

Přednášejte jako na TEDU je první knížka, kterou vám chci doporučit hlavně těm, kteří nemají žádné zkušenosti s vystupováním na veřejnosti a rádi by tuto dovednost zlepšili, ať už kvůli práci, škole nebo z jiných důvodů. Kniha obsahuje jednak praktické tipy jak se na přednášení před publikem připravit doplněné o ukázky projevů, ale taky teorii, co by měl správný projev obsahovat. Vhodné např. pro průvodce, manažery, učitele…

Pro někoho moc „americká a cukrová“ pro mě fajn, takto hodnotím Sedm principů spokojeného manželství. Autor je profesor psychologie a na základě dlouholetých výzkumů se svým týmem pomocí pozorování manželských párů zjistil v jakých věcech páry nejčastěji chybují např. v komunikaci a jak tyto nedostatky odstranit, aby oba žili ideálně šťastně až navěky. Díky letitému pozorování dokáže se svým týmem předpovědět, jestli se daný pár rozejde s vysokou pravděpodobností v realitě, což mě taktéž zaujalo. Kniha obsahuje i velké množství dotazníků a „testů“, které si můžete udělat se svým manželem/dlouholetým partnerem, a tím pochopit, či vyřešit určité vztahové problémy.

Toto není dietní kniha, takže jestli očekáváte věty typu: „Už nikdy si nedáš cupcake s čokoládovou polevou“, dál ani nečtěte. Tato kniha naopak tvrdí, že je čistě na nás a na našem rozhodnutí či vůli, jestli vyhraje ke svačině cupcake nebo jablko, a když to výjimečně bude cupcake tak to nevadí, je ale důležité si tuto volbu zdůvodnit a nehroutit se z toho. Pomocí praktického návodu, jak je možné kompletně změnit stravovací návyky jednou provždy, může pomoci s pocity viny či úzkostmi vyvolanými jídlem, opírá se při tom o jídelní program Whole30, který je prezentován jako úspěšný a účinný, není ale podmínkou ke změně stravy. Pro mě zajímavý pohled na stravování a příjemný styl jazyka, kterým je kniha napsána.

Pro dnešek to tedy bude všechno a někdy příště naservíruju další zajímavé kousky, kterých je toto nakladatelství plné.

!Nejedná se o spolupráci, o knihách píšu z vlastního přesvědčení!

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.