Moje první zkušenost s hennou

Včera odpoledne jsem dostala další ze svých „geniálních“ nápadů (být mnou je občas těžké) a přesvědčila jsem kamarádku Ladušku, která šla zrovna od kadeřnice, ať mi obarví vlasy hennou, kterou jsem doma měla už pár dní. Ladušce se do toho nejdříve nechtělo, ale protože mě zná a ví, že bych si je obarvila sama, svolila.

Než se i vy rozhodnete barvit se hennou, doporučuju toto video od Ester Starling, které vám dá ty úplně nejzákladnější informace o tom co to henna je.

Následně si připravte misku, štetec, gumové nebo igelitové rukavice, fólii na obalení hlavy, skřipec a ručník (pokud máte docela krátké vlasy, poslední dvě položky nemusíte splnit).

Postup je následující: Nejdříve namícháte hennovou kaši (která má specifickou vůni, abych nikoho neurazila nenapíšu, že smrdí ale že voní jako Matcha tea) a pak nanášíte a nanášíte. Je z toho docela binec, takže doporučuju barvit ve starém oblečení a snažit se necákat kolem. Až budete mít hlavu nabarvenou, musíte čekat a čekat. Moje henna z bioo.cz měla na krabičce napsané, že se má smýt po 45-90 minutách, ale čím dýl na vlasech je tím bude sytější, smyla jsem ji asi po 120 jelikož jsem se trošku (no možná trošku více) bála, že skončím se zelenou hlavou, protože přecházím z chemické barvy (doporučuje se čekat, když přecházíte z chemie na hennu aspoň 4 týdny, já jsem čekala asi dva a nenavádím vás k tomu ať to uděláte stejně)  Dopadlo to dobře, zelená barva se nekonala, vlasy mám teď hnědé s nádechem červenooranžové.

Od henny čekám, že mým vlasům pomůže jelikož jsou hodně lámavé, padají a nevypadají dobře, tak jsem zvědavá na výsledek.

Hennu jsem použila tuto.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.