Podobné články mě baví. Vždycky si řeknu: tyjo, ani jsem nevěděla, že to existuje, to musím vyzkoušet! A při nejbližší příležitosti dám danému produktu šanci. A tak jsem si řekla, že bych vám mohla pro inspiraci ukázat moje momentální oblíbence v domácnosti. Vyberte si z nich ty, co vás osloví a zbytek ignorujte. Nevím jistě, jestli jsou všechny zero waste, vegan a eko, ale momentálně je zkrátka používám. Ještě dodám, že nic z daných věcí mi nepřišlo v rámci spolupráce, všechny jsou poctivě koupené.
Hydrofilní olej od Saloos se snažím používat každý večer. Hledala jsem nějaký přírodní odličovač + čistič pleti a tento mně prozatím sedí. Akorát teda nemá skleněný obal.
Malé ručníky na mytí obličeje používám místo kosmetických tampónků, ty už nějakou dobu nekupuju, i když pár jich mám v záloze pro kamarádky když u nás přespávají. Zvažovala jsem i bavlněné eko tampónky, ale odradila mě cena, toto se mi momentálně zdá jako příjemnější řešení. K hydrofilnímu oleji a ručníkům mě inspiroval článek blogerky Venduly Jirmanové. Samozřejmě je nutné ručníky pravidelně prát a měnit.
Neumím recenzovat kosmetiku, ale zkusím to. U tohoto mateřídouškového krému od Nobilis Tilia si nejsem jistá jestli mi stoprocentně sedí, přestože mám mastnou pleť. Hezky voní, ale zdá se mi, že pleť mastí ještě více, takže se spíš těším až ho vypotřebuju a nový nejspíše nekoupím. Pokud máte tip na přírodní krém s certifikátem pro mastnou a aknózní pleť, jsem s ním 😊
Pudr Jefree Star + jeho rozjasňovač. Na oba produkty (netestované na zvířatech) jsem se hrozně těšila, Jeffreeho sleduju už dlouho. Sypký Pudr mě teda navzdory recenzím příliš nepotěšil, protože hrozně práší a asi je potřeba dát ho opravdu hodně, aby splnil svůj účel. Nebo nesedí zrovna mojí pleti, taky možnost. Na druhou stranu krásně voní. Rozjasňovač je v pohodě, má hustou konzistenci , takže je potřeba dávat pozor na mnozštví. Vzhledem k ceně si ho šetřím na lepší příležitosti. Jestli máte s Jeffreho značkou zkušenost budu ráda, když se o ni podělíte.
Před nějakou dobou jsem místo sprcháčů začala používat klasické mýdlo a sprcháče zůstaly jen pro návštěvy. Asi se k nim zpátky nevrátím.
Mýdlo na vlasy u mě nahradilo klasický šampón z běžného obchodu. U jejich výběru si musíte dát záležet, dobrého rádce najdete na prirodno.cz. Momentálně používám mýdlo darované, takže nevím odkud je, ale sedí mi. Jestli uvažujete nad koupí, asi bych se nebála tuto alternativu zkusit.
Mýdlo s jelenem používám k čištění štětců na make-up a taky k mytí podprsenek (ne to stejné). Proč podprsenek? Několik jsem si jich v pračce zničila, a i když je praní v ruce zdlouhavější za delší životnost prádla mi to stojí. Tip na jelena mám od prodavačky v obchodě s prádlem.
Gel při aktivním akné SynCare je u mě hodně oblíbený. Kdysi mi ho doporučila kosmetička a půjčují si ho ode mě i kamarádky. Efekt gelu je v potlačení pupínku nebo jako prevence vzniku. Na internetu jsem potom našla, že SynCare netestuje kosmetiku na zvířatech.
Přírodní deodorant Benecos bez hliníkových solí krásně voní. Alespoň ten můj s aloe vera. Jediné, co mi vadí je, že ho musím použít víckrát za den + docela lepí po aplikaci (teď jsem si ale přečetla, že se musí protřepat a to nedělám). “Lepení” mi ale dělaly i jiné kuličkové deodoranty.
Kombinace jedlé sody + octu na úklid používám místo klasických úklidových prostředků. Jedlou sodu nejčastěji kupuju v DM. Je to individuální, ale pro mě kombinace splní při úklidu účel, plus ušetřím (1 kg sody stojí 69 Kč) vydrží mi několik měsíců.
U DM mám ještě jeden tip na dezinfekci prádla za 50 Kč. Používám chvíli, ale když pohledáte recenze, vesměs jsou kladné. Prádlo jinak peru bez aviváže v pracím gelu Sonett (v Bioo.cz 2 l za 329 Kč). Vizuálně podobnou mají v dmku i dezinfekci na koberce, matrace…
Je možné, že vy máte s produkty jinou zkušenost, nebojte se o ni podělit!
Náhled: Canva.com
Saloos kosmetiku jsem si také velmi oblíbila. Na svoji aknózní pleť používám hydrofilní odličovač s lemon tea tree a na zimu i regenerační olej ze stejné řady, na léto je ale zbytečně mastný. Přes léto jako denní krém mívám buďto lehčí “Český krém” z Havlíkovy apotéky, skvělé jsou ale i denní krémy od SynCare – ty na aknózní pleť by mohly vyhovovat i tvojí mastnější pokožce (já potřebuji mazat o něco více).
Látkové tamponky z bambusu a dětského froté jsem sehnala na Fleru, spousta švadlenek je tam nabízí za zlomek ceny než za kolik se prodávají v BIO obchodech. Ručníky nebo žínky ale taky určitě můžou být fajn alternativa.
Podprsenky a štětce také peru v obyčejném mýdlu v ruce, super je i obyčejný dětský šampon…
Moc děkuji za tipy 🙂 SynCare krémy jsem používala (vlastně celou řadu u kosmetičky), možná se k tomu zase vrátím. A dětský šampón taky někdy používám právě na ty štětce 🙂
Zaujalo mě, že existuje něco jako mýdlo na vlasy! 🙂