Nestagnuj a Jeď dál

Na novou knihu Austina Kleona jsem se těšila už od května. Vyšla u nás o něco později než v USA, ale konečně je tady! Musela obohatit domácí knihovničku. Jsem z ní nadšená, stejně jako z Kraď jako umělec nebo Ukaž, co děláš (pokud jste nečetli, vřele doporučuju), přestože není tolik o umění jako takovém, spíše o procesu tvorby. Z bodu A do bodu B je totiž daleko, cesta je krkolomná a ani David nebyl vytvořený za den. A když se dokončí? Je nutné poračovat. 

Austin Kleon letos sepsal 10 odzkoušených pravidel, kterými se při procesu tvorby řídí a která se můžou stát i životní cestou. Jako jsme u něj zvyklí, pravidla jsou to stručná, jasná, výstižná a pro mě třeba dost inspirující. Za třešničku na dortu považuju autorovy kresby a citáty slavných osobností. Ostatně jako vždycky 🙂

Myslím si, že se kniha povedla a určitě se k ní budu mnohokrát vracet. Není důležité ji brát doslova, Austin nabádá, aby si každý vybral „to svoje“ a zbytek zahodil.

Související články

2 komentáře

  1. I mě se kniha moc libila, stejne jako dve predchozi. i tato. a tahle snad jeste vic 🙂 uz jen to, jak mi nekdo potvrdil, ze se nemam branit šlofikum 😀 🙂 a uzivat si je 🙂 to je pro me gró dobre knihy 😀 🙂 ne je to vazne dalsi inspirativni kousek i s jeho kresbami a vpiskami, super: )

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.