Nakupování online?

nák,upy

Víte, jak jsem v předminulém článku psala o koupi ekologických tenisek? No, tak už je nemám. Zjistila jsem totiž, že jsou mi velké a v kolekci, která se mi líbí nevedou půlčísla. Škoda, těšila jsem se. Po tomhle nákupu si musím přiznat jednu věc a sice, nakupovat online mi moc nejde.

Je pravda, že zrovna u tenisek si za to můžu sama. Byla jsem totiž líná změřit si nohu. Nicméně mám taky zkušenost, že odpovídající virtuální velikost je v reálu jiná. To se mi stalo zase se sukní. Ta mě pro změnu svlíká za chodu (je mi velká), což jsem zjistila až na ulici při cestě na pracovní schůzku. To chceš.

Nakupování online se tak pro mě pomalu, ale jistě stává noční můrou. Vyjde to jen občas. A to hlavně u knížek a kosmetiky. Když k tomu ještě přidám občasné problémy s dopravou, radši si zajdu do obchodu. Snad je brzo otevřou.

P. S. Jestli máte tip na další eko boty kromě značek Bohempia, Vasky a Kave, budu moc ráda, když se o něj podělíte 😊

Související články

5 komentářů

 1. Neměla jsem zimní boty, tak jsem si změřila nohu a objednala farmářky z internetu. Nevím, kde se vzala ta věc se zavřenou obuví zrovna na zimní sezónu 😀 nejlíp mi je, když si můžu zkusit víc čísel, přes net je to na houby

 2. Aa, tak to je škoda.
  Já osobně to mám tak půl napůl. Raději asi objednám většinu věcí online, stejně nakupuji většinou značky, kde už asi vím, jaká je má velikost, ale také se mi stane, že bych něco chtěla ale ráda si danou věc osahala a vyzkoušela, ne vše prostě sedí, i když je to má velikost.
  Teď jsem si vybírala tenisky na cvičení od značek, kde jsem je nikdy nekupovala, a zatím trefa, ale je to otrava. I to vracení, a jak se těšíš a vůbec.

  1. Přesně, je to otrava. Nerada chodím na poštu! Za ty boty jsem si ale mohla sama, stačilo být pozornější a změřit si nohu 🙁

 3. Nepřemýšlela jsi o barefoot? Napadly mě třeba značky Ahinsa, Aylla, Be Lenka… Ty jsou všechny „eko“. Osobní zkušenost ale s barefooty nemám.

  Je normální se u bot netrefit napoprvé. Osobně objednávám na internetu boty často a většinou tak dvoje ze 3 párů vracím. Vybírám si obchody, aby byla možnost vrácení zdarma. Nejčastěji Eobuv, která nabízí i „niche“ evropské značky, ale je třeba odfiltrovat zbytek.

  1. Barefooty mě zatím moc nelákaly nikdy. Teď jsem právě vracela za mnou zaplacené poštovné.

   Jediný obchod z jmenovaných v článku dostupný v Brně je Vasky, co vím. Tak ty další možná časem obejdu v Praze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.