Několik tipů při barvení hennou

Hennou se barvím přibližně rok a půl, od doby, kdy se odstěhovala moje kadeřnice a já si řekla, že bych se mohla zkusit nabarvit sama. Pokud vás tato alternativa láká, nejdříve ze všeho doporučím video od Ester, které zahrnuje nejdůležitější info. Dodíváno? Super, jdeme na několik tipů, které můžu předat dál:

Výběr henny: V dnešní době existuje na trhu této rostlinné barvy nepřeberné množství, seženete ji i v drogerii, ovšem ta drogerková se mi moc neosvědčila. Nejčastěji si z toho důvodu nakupuju v Bioo.cz (nesponzorováno) a volím buď značku Cosmetikabio barva mahagonová nebo Hennu egypskou Lamda Five Fives 200 g. Ta mi vydrží na 2-3 použití. Kamarádka, původně plavá blondýna, se barví první značkou a její vlasy jsou po nabarvení dost červené, proto nezapomeňte na to, že výsledná barva se bude odvíjet od vašich původních vlasů, jak zmiňuje i Ester. Moje původní barva je špinavě blond, proto mám po nabarvení vlasy do červenooranžova. * V Bioo.cz jinak nakupuju spoustu kosmetiky, třeba šampuk, intimní mýdlo, deodorant, krém..

  1. Příprava: Než začnete barvit, dobře si rozmyslete postup, henna nadělá dost svinčíku, který jde dost blbě dolů. Proces barvení je taktéž shrnutý ve videu Ester. Dodám ještě, že místo skřipce postačí i gumičky, pinetky a když není po ruce fólie na barvení, použijte igelitovou čepici, popřípadě igelitový sáček. Ideální podle mě je, pokud se budete barvit ve vaně/ sprchovém koutě s pohledem do zrcadla. Možná vám bude chvíli dělat problém namíchání kaše, ale méně vody je někdy více.
  2. Když se hennou zašpiníte, zkuste vyčistit ruce šťávou z citrónu, můj poslední lifehack.
  3. Důkladně umyjte nádobku, ve které jste hennu připravovali, jinak je dost pravděpodobné, že se jí už nezbavíte.
  4. Snažte se, aby se vám nedostala do oka, fakt to pálí.
  5. Neničte hned po barvení vlasy žehličkou, popřípadě s hennou nežehlete vůbec (navíc vám po nabarvení může žehlička udělat na vlasech nepěkné odstíny). Já bohužel opět žehlím, jelikož se mi točí na všechny strany, ale snažte se to nedělat.
  6. Dobře si nabarvení promyslete. Jednou jsem ji nechala odrůstat přibližně půl roku a stejně odrostla docela málo.

A jaké s hennou pociťuju výsledky? Vlasy mi rostou rychleji, to můžu potvrdit. Taky mi tolik nepadají, ale záleží, jak moc si je žehlím. Po nabarvení jsou hladké a příjemné na dotek. Jiné výhody nepociťuju, ale možná i proto, že se tolik nesleduju. Barvím se měsíc až měsíc a půl, ale to už mám odrosty.

Pokud máte zkušenost s touto alternativou, klidně se o ni podělte 🙂

Náhled: Canva.com.

Související články

2 komentáře

  1. Já jsem si vlasy nabarvila jednou, vlastně dvakrát, a už nikdy víc ničím. Nejdřív jsem měla blond melíry, když odrostly, ostříhala jsem se a nabarvila se celá na blond. O pět měsíců později jsem si to nechala dát do hněda, to zase bylo moc tmavé, ale po dvou měsících se to vymylo a od té doby mám svou barvu a jsem moc ráda. Je to sice taková nijaká, ale sedí na mě asi nejvíc. 🙂

    1. Já bych to musela spočítat, kolikrát jsem si vlasy barvila 🙁 Byl to blbý nápad, hlavně ty chemické barvy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.