O poslouchání tibetských mís

Možná o mně víte, že jsem poměrně dost velký fanoušek tajemna, záhad a všeho ezo. Když se tedy pár dní zpět konala ve městě jedna alternativní akce, nemohla jsem chybět.

Součástí akce byly kromě jiného i přednášky na různá témata s přítelem jsme nakonec vybrali právě tu o tibetských mísách, která byla jednak poslechová, ale i interaktivní a o tomto zážitku vám dnes chci vyprávět.

O existenci tibetských mís vím už nějakou dobu, ale dosud jsem nikoho neslyšela na ně uceleně hrát, bylo to moje tibetské „poprvé“. Paní, která přednášku vedla nejdříve představila jednotlivé mísy a jejich zvuk, následně na ně zahrála a zajímala se jak jejich zvuk vnímá každý z nás, protože jejich vnímání je dost individuální záležitost, každý na ně reaguje jinak.

Já jsem dost citlivý člověk, přesto mi hraní na většinu mís nedělalo problém, jen u jedné mě začalo pískat v uchu. Z přednášky jsem odcházela uklidněná a energeticky čistá jak už dlouho ne, moc se mi to líbilo. Oba jsme navíc ocenili přístup paní přednášejícící, protože nikoho nenutila mluvit, ani sdílet její pohled na život.

Z akce jsem si donesla taky krásnou svíčku – andělíčka přání, kterým rozšířím svoji mini sbírku andílků:

Alespoň jednou za život si poslechnout tibetské mísy doporučuju, je to fakt zážitek 🙂

Související články

2 komentáře

  1. Brr, tibetská mísa. 😀
    Když jsem pracovala na Bílé, přivezl ji tam jeden hodně alternativní spolubydlící. Byl to pro mne dost nepříjemný zvuk. Prý proto, že jsem nebyla se sebou vyrovnaná… Tak by mě zajímalo, jak bych na tibetskou mísu reagovala teď. Vzpomínky mě od dalšího pokusu odrazují…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.