Otevírám rok zajímavým deníkem

První letošní přečtená kniha. Jaká to bude? Odpověď přichází na Silvestra, kdy mi ségra dováží opožděný dárek. Novou knihu Patrika Hartla a Deník kastelána od Evžena Bočka. Zajásám a je rozhodnuto, vyhrává Boček!

Deník kastelána jsem přečetla za dva dny. Kniha je napsaná formou deníku (nečekané), ale je to úplně něco jiného než Poslední aristokratka. Deník kdysi vyšel pod pseudonymem, ke mně se ale dostal pod pravým jménem autora. Pan Boček v knize popisuje, jak se městem otrávený muž odstěhoval z ruchu Prahy na jižní Moravu, kde zakotvil na místním zámku v pozici kastelána, který netuší, co se od něj v práci očekává.

Přijde na to vzápětí a postupně propadá kouzlu stovky let staré budovy, která působí romanticky i strašidelně. Kdopak by nechtěl bydlet na zámku?

Spolu s rodinou a místními pracovníky ale postupem času zjišťuje, že na zámku vlastně vůbec nejsou sami a nic není, jak se zdá.. Obyčejně neobyčejný, extrémně čtivý a dobře napsaný, tak bych deník ohodnotila. Kromě popisů zámeckých dnů nabízí kniha pohled i do života muže a jeho osobních problémů.

Myslím, že lepší knihu na úvod roku jsem si nemohla vybrat a deníku bylo uděleno pět hvězd, což je na ČD nejvyšší hodnocení. Jako bonus hodnotím kladně „záložku“, která byla v mém vydání součástí knihy, protože záložky neustále někam ztrácím.

P.S. Letos jsem si řekla, že si poctivě budu zaznamenávat kolik knih jsem přečetla tak uvidíme, jestli mi to vydrží.

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.