Piercing nosu / Moje (ne)dobrá zkušenost

ggg

Jak už jste možná někteří zaregistrovali na Instagramu, nechala jsem si píchnout nos. Pokud se nepletu, tak se mojí kuličce říká nostril a v dnešním článku bych s vámi tohle moje rozhodnutí chtěla probrat + vás chci taky varovat před svojí špatnou zkušeností, které se hodně pravděpodobně můžete vyhnout.

Takže já a piercing. Hrozně se mi líbil už někdy od páté třídy, kdy frčelo období emo a scene a mými idolkami byly modelky Hanna Beth a Audrey Kitching, které piercy měly (rok 2005, 2006). Od té doby jsem věděla, že si ho někdy dám taky, ale strašně dlouho jsem se nemohla rozhoupat. Přece jen je to zásah do těla, co na to řeknou lidi, bude to bolet… tohle byly moje myšlenky.

Hecla jsem se pár dní zpátky a za psychické podpory Domči jsem vešla do prvního studia, které jsem viděla. Jo, byla jsem blbá. Tady přichází moje první dobře míněné rady: za prvé si propíchnutí dobře promyslete a za druhé si pečlivě vyberte, kam půjdete. Já nejvíc dávám na recenze kamarádů a známých, případně na recenze volně dostupné na netu, nicméně v tomhle případě jsem to těžce podcenila a taky to tak dopadlo. Holt spontánní rozhodnutí může nést následky.

ttt

Z celkové návštěvy studia jsem si odnášela dost smíšené pocity, ale budiž. Mohlo to být všechno v pohodě. Jenže, druhý den ráno při čištění (další rada: čistěte poctivě tím, co vám doporučí) mi z labretu vypadla našroubovaná kulička rovnou do umyvadla a bohužel jsem ji spláchla. A tak jsem se o kuličku lehčí vrátila do studia, kde mi stejná piercerka našroubovala novou kuličku a na moji žádost ať co nejvíce utáhne kleštěmi, kuličku prý přitáhla.

Ok, očekávala jsem, že už to bude v pohodě. Další den k večeru (dneska) ta stejná písnička. Čistím si nos a opět kulička vypadla. No, nebudu se tady rozohňovat, nicméně byla jsem nas… a smutná zároveň. Je to chyba moje nebo piercerky? Protože jsem si od té doby o onom studiu něco zjistila a moc pozitivní info to nebylo, rozhodla jsem se tentokrát o nápravu jinde.

Naštěstí a tohle zdůrazňuju, protože jsem měla štěstí v neštěstí mi nový piercer z jiného studia (brněnský Poison Bite) nabídl, ať přijdu ještě dneska a večer si vzal můj nos do parády. Úplně jiný přístup, místo cca minuty jsem na křesle strávila asi půl hodiny a piercer se mnou probral všechny možnosti řešení, správnou péči atd. Protože nevím sto pro důvod, proč mi kuličky z prvního studia vypadávaly (možností je spousta a myslím si, že to byla kombinace všeho), tohle přeskočím. Nechci ani ono studio online hanit, takže tohle přeskočím taky.

Fotka od Chris U.Pixabay

Nebudu vás napínat: Z nabízených možností jsem si po konzultaci ve studiu č. 2 nakonec vybrala komplet vyměnu jednak labretu, ale i kuličky (šperku). Stálo mě to dvě stovky, docela velkou bolest a následnou dezinfekci. Jak to v prvním studiu nebolelo skoro vůbec, tady to bylo jako horší očkování a chvilku jsem měla na krajíčku. Ale přežila jsem. A tak jsem za dva dny o 1100 Kč za piercing lehčí, bohatší o špatnou zkušenost se studiem č. 1. a chytřejší + optimističtější díky přístupu studia č. 2. Tak mi teď držte palce, kuličku mám tentokrát zacvakávací a vypadávat by neměla. Doufám v to.

P. S. Taky vám kromě piercingového a tetovacího studia Poison Bite můžu doporučit návštěvu kamenného obchodu Piercing.cz, kde jsou profesionální a moc milí. Paní mi ochotně a bezplatně mi poradily, za což jsem jim fakt vděčná 🙂

Související články

5 komentářů

 1. Tenhle krok se musí určitě dobře promyslet a naplánovat, jak říkáš. Myslím, že se vyplatí i konzultace předem, aby člověk ještě jednou zvážil, zda je tenhle typ pro mě vhodný, jaké má výhody a nevýhody.
  Mně se tyhle pecičky moc líbily vždycky, ale sama na to nemám odvahu 🙂

  1. Jo, je to tak. Ale třeba je někdo takový střelec jako já a najde tenhle článek a už bude vědět co může nastat.

   Já si teď myslím, že jestli budu mít problém, tak se nemusím bát ho s piercerem řešit 🙂 Je to o přístupu.

 2. Oceňuji tu odvahu, já jsem srábek a piercing bych si asi nedala, ale tetování mám a to zas tak hrozné nebylo 😀
  A úplně jsi mi připomněla období, kdy jsem milovala Audrey a Hannu, tenkrát jsem také chvíli o piercingu uvažovala, ale ne moc dlouho.
  Držím palce, ať už je vše v pořádku!

  1. To jsi asi úplně první člověk, kdo reaguje, že zná scene modelky! Přitom to fakt bylo období trvající dloouho 🙂 Snad už to bude všechno v pořádku a když ne, jsem smířená s tím, co mě může potkat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.