Pohodový výšlap pro neturisty (MS kraj)

O víkendu jsme si s přítelem dali za cíl vyrazit po dlouhé době na hory, odjeli jsme kvůli tomu do našich rodných Beskyd.

V úvahu připadala Lysá a Gírová nakonec zvítězila druhá zmíněná, protože jsme to měli blíže a na Lysé jsme očekávali klasický nával, ten nemáme rádi.

Gírová a vlastně všechny vrcholy v okolí Mostů u Jablunkova jsou super, protože se k nim pohodlně dostanete vlakem což je fajn obzvlášť, pokud nemáte auto. Druhá velká výhoda této hory spočívá v tom, že výstup zvládnou i méně zdatní turisti stejně jako rodiny s dětmi. Těch jsme po cestě dolů potkali opravdu hodně.

Z železniční stanice v Mostech je Gírová vzdálená necelých 6 km po červené turistické značce, a až na pár nepříjemných stoupání se jedná o pohodovou cestu převážně lesem, kdy sem tam procházíte okolo stavení.

Na vrcholu se buď můžete vydat ve svém výstupu dále nebo zakotvit na horské chatě Gírovákde prodávají občerstvení (o něco níže je i horská chata Studeničné, taktéž s občerstvením a prolézačkama pro děti).

Určitě doporučuju jako fajn tip na sobotní výlet, cestu dolů můžete zakončit na bobové dráze v Mostech, ocení ji nejen děti 🙂 Můj soukromý tip je vyrazit co nejdříve, protože s přibývajícím časem přibývá turistů.

I Kája přidala tipy na fajn trasy ve stejném kraji.

Související články

2 komentáře

  1. Když jdeš na Lysou v dobrou dobu a dobrou trasou, je to v pohodě. Posledně jsme se nahoře vyskytovali v době oběda. Lidí samozřejmě víc, ale nic hrozného. No a když nejdeš z Ostravice po červené, tak cestou turisty téměř nepotkáváš. 😉

    Jdu přidat odkaz do svého nejnovějšího článku.

    1. My nejčastěji chodíme tou nejprofláklejší, tedy z Ostravice. Je fakt, že když jsme šli jednou ve tři ráno, potkali jsme asi jen jednu skupinku 🙂 Ale prostě Lysá není NAŠE hora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.