Přečetla jsem Buzíčky a knihu o Hitlerovi

Tentokrát jsem se v knihovně dostala k samým zajímavým knihám. Protože mi přijde škoda, že by tyto dvě knihy zapadly do temných koutů městských knihoven, podělím se s vámi o dojmy.

O knize „Buzíčci“ jsem už slyšela a LGBT tématika mě zajímá, takže jasná volba. Samotný název prozrazuje o čem kniha je. Jedná se o knihu povídek, kde hlavní postavy jsou homosexuálové, jedna je napsaná z pohledu lesby. Každá z povídek je pak napsaná jiným jazykem, aby byla různost postav ještě dokreslena.

Povídka, která je zařazena jako první  vás možná odradí pokračovat dále, ale věřte mi a vytrvejte :), žádná další takto afektovaná postava se dál už nevyskytuje. Budete číst o dospívajících klucích, ale i o dospělých a o starých lidech. Jako celek vám dá kniha zase jiný pohled na „coming out“, lásku a chování gayů. Nicméně jejich promiskuita je v knize zahnaná podle mě až do extrémů. Buzíččci se mi ale celkově četli dobře.

No a teď o té knize spojené s Hitlerem. Ne, Mein Kampf to není. Jedná se o knihu Už je tady zas. Hitler „vstane z mrtvých“ a probudí se jednoho letního dne v Německu roku 2011. Život, jaký si pamatuje je pryč, známí taky, a tak musí řešit i ty největší banality typu, co sníst a kde přespat.  Dostane se až do televize a odtud je to blízko k politice, všichni ho přitom považují za dokonalého imitátora původní postavy. I tato politická satira má něco do sebe, doporučuju.

Kdybyste mi chtěli doporučit nenáročnou četbu na dovolenou, která mě čeká, jsem s ní 🙂 

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.