Průlet zimním Netflixem

aneb, co mě zaujalo za poslední tři měsíce.

  1. Bábovky

Filmové zpracování stejnojmenné knihy Radky Třeštíkové. Propojené osudy několika žen, životní fuckupy i radostné chvilky. Český multižánrový film, který neurazí 🙂 Hodnocení 7/10.

2. (Ne)obyčejný kluk

Děsně milý + dojemný rodinný snímek o klukovi jménem August, který se narodil s vadou obličeje (natočený taktéž na námět stejnojmenné knihy). Děj začíná ve chvíli, kdy August nastupuje poprvé do běžné školy a učí se vycházet v kolektivu.

Velkým plusem filmu je rozhodně hvězdné obsazení a sympatický hlavní hrdina 🙂 Hodnocení 9/10.

3. Láska je slepá 2.

Sociální experiment, ze kterého může vzniknout životní láska. Letos už podruhé. Proklikala jsem nejdůležitější momenty. I ty mi stačily k tomu, abych pochopila, že Shake je idiot! (Fandím páru Jarett +Iyanna) Hodnocení 4/10.

4. Gump

Český rodinný film na motivy knihy o osudu nechtěného pejska Gumpa. Dojemný a milý příběh, u kterého jsem spotřebovala tunu kapesníků. Někteří lidi jsou hrozné sv*ně! Hodnocení 6/10.

5. Krajina ve stínu

Historické drama režiséra Bohdana Slámy o životě ve třicátých a čtyřicátých letech 20. století v českém pohraničí. Komunismus a fašismus a jeho dopady na lidské charaktery a osud vesnice. Působivé, zajímavé, ale dost drsné zpracování. Hodnocení 8/10.

Náhled článku

Antace filmů ČSFD.CZ, trailery Youtube.com.

Související články

4 komentáře

  1. Páni, ty jsi zvládla Krajinu ve stínu! To jsi teda tvrďák 🙂 Pro mě je to jeden z těch filmů, u kterých vím, že bych je prostě nedala (spolu třeba s Nabarveným ptáčetem). A to i když by mě vlastně docela zajímal.

  2. Díky za fajn tipy, hlavně na ty české filmy, ty totiž v UK na Netflixu nemáme, a to i přes to, že účet sdílíme s někým, kdo žije v ČR, tak to mě docela štve.
    Na Love is blind jsme také s přítelem nedávno koukali, ale tahle série mi přišla nic moc a souhlasím, že Shane je teda mega nechutný a nepříjemný už na první pohled.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.