První zimní střípky

Přestože od nového roku uběhl teprve týden a kousek, přišel čas na nově vybrané střípky. Prozradím vám, do kterého projektu jsem se zapojila, co se děje momentálně v mém životě a přidám i videa, která mě poslední dobou zaujala, tak hezké čtení!

Život + projekt:

Do nového roku jsem vstoupila plná odhodlání změnit svůj dosavadní jídelníček. Mým primárním důvodem, byť se to v lednu nabízí není váha, ale zdraví (v budoucnu na toto téma možná vydám článek). Líp už jím(e) nějaký ten pátek, ale teď to chci dotáhnout k dokonalosti a zjistit, jak se budu po téhle stravovací změně zdravotně cítit. Spolu s jídlem jsem si řekla, že by bylo fajn začít se taky pravidelně hýbat, takže i na tom pomalu ale jistě pracuju, i když nepatřím k těm pro které je posilovna druhým domovem (volný překlad, doteď jsem se cíleně hýbala nepravidelně).

Předposlední den roku, babinec v café Placzek (Brno).

Momentálně taky dělám zkoušky už mi chybí jenom dvě a fakt se těším až bude po nich, abych mohla zase navštívit rodinu a sejít se s kamarády. Prozatím si prvenství v nejodpornější zkoušce nese archivnictví, což je obor, který mi absolutně nic neříká, učit se všechny ty archivní příručky, triliony jmen a dat mně jednak nešlo, ale ani vůbec nebavilo. Nakonec jsem to zvládla.

Životní souhrn bych doplnila časem stráveným s kamarády a rodinou, jelikož za celý prosinec se mi podařilo vměstnat do programu skoro všechny, které jsem chtěla. Úspěch!

Předposlední den roku, přítel vaří oběd, mimo jiné i pro moje kamarádky.

Slíbila jsem zmínit do kterých projektů jsem se zapojila. První „projekt“ je ten, že každý měsíc chci malou částkou přispívat na zvířátka v jednom útulku, a za leden mám už splněno. No a ten druhý, internetový se týká youtuberky Ester Starling, která vymyslela #roksester. Abyste zjistili, o co jde podívejte se tady, kde je to srozumitelně vysvětleno. Ester sleduju pravidelně, takže nad účastí jsem neváhala. Mapu štěstí už mám vytvořenou a teď pracuju na druhém úkolu, týdenním zaznamenávání malých radostí. Těším se, jak si je zpětně přečtu.

Nejrůžovější kavárna, kterou jsem kdy navštívila, začátek ledna. Chloe café (Praha). Závidím kamarádce zákusek.

Videa:

Občas se mi podaří chytit přímý přenos Duše K , ta nejnovější o cestě ke zdraví byla hodně zajímavá a stála za to.

U pana Duška ještě zůstaneme, protože mě zaujal i tento povedený rozhovor.

Příjemný, zajímavý a lidský byl i rozhovor s hercem Jiřím Langmajerem na DVTV, určitě doporučuju.

Poslední videotip je na nejnovější díl StandaShow s videotvůrcem Rothem Welldenem. Podcast mě opravdu bavil, bylo to zajímavé. Za mě jeden z nejlepších Standových rozhovorů.

Knížky:

Kromě Kapek na kameni  mě momentálně nic výrazně nezaujalo, takže dneska bez knihotipu. Momentálně čtu detektivku Hadrový panák a nemůžu se přes to přelouskat.

A co vaše první lednové a poslední prosincové dny?

Související články

6 komentářů

 1. Právě koukám na video k projektu – pěkný nápad 🙂 Uvidím, jestli se zapojím a do čeho 🙂
  První lednové dny jsou plné aktivit, bakalářky, práce i praxí, takže se nenudím. Ale to je u mě normální 🙂

 2. Jak mi čtení tvých článků chybělo 🙂 Takové střípky z života jsou nejlepší, obzvlášť v tak krásném provedení. Držím ti palce aby ti všechno vyšlo jak si přeješ! 🙂

 3. Držím palce s tím zdravějším životním stylem, já se o to snažím snad odjakživa, ale vždycky mi to ve stresovém období celé spadne na hlavu a já začnu nezřízeně žrát. Teď se mám nicméně docela dobře, a tak už asi týden nebo dva jím střídmě a každý den se snažím cvičit nebo chodit nebo prostě něco dělat. 🙂

  Gratuluji ke složení zkoušek a doufám, že zvládneš i ty ostatní! 🙂

  Měj se krásně!

  1. Vlasti, myslím, že kdybych už před časem nezačala jíst „zdravěji“, šlo by mi to hůř. Takto to zatím jde v pohodě 🙂 Držím palce při tvých zkouškách! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.