Prvok, Šampón, Tečka a Karel: moje dojmy z filmu

kino

Na tenhle film jsem se těšila, protože vychází ze stejnojmenné knížky Patrika Hartla, která byla super. Filmový zážitek umocnil fakt, že jsem po roce usedla do sedačky v kině, a to se počítá! Tohle jsou moje dojmy:

*trailer k filmu

*obsazení hlavních rolí dokonale sedlo, nejvíc mě zaujal výkon Hynka Čermáka a Martina Pechláta

*pár scének bylo fakt vtipných (nahatá sázka, přistižený David Švehlík pod oknem, rozhovor pro DVTV…)

*Martin Pechlát skvěle zpívá, na Femme Fatale bych klidně šla

*výkony herců ve vedlejších rolích byly super

*u dvou dojemných scén jsem měla slzy v očích

*Patrik Hartl je dobrý režisér a scénarista

*smích diváků zaručí sprosté hlášky a erotika

*nevadilo by mi, kdyby stopáž byla kratší

*na druhou stranu mohli natáhnout konec

Celkově se shodnu s hodnocením na ČSFD. I já bych hodnotila 76%. Podle mě je to jeden z lepších českých filmů, který bych klidně viděla znovu. Doufám, že zpracování na plátně se dočkají i další Hartlovy knížky, třeba Okamžiky Štěstí, nebo Malý pražský erotikon. 

P. S. Na druhou stranu si z kina odnáším smíšený pocit z dalších českých filmů, které se chystají do kin. Tak třeba Shocky a Morthy vypadá jako solidní kravina 🙁 Přitom herce Kozuba i Štáfka mám ráda. Rozmrzelá jsem i z traileru na Deníček moderního fotra. který má premiéru v srpnu. Doufám, že to nakonec bude super, protože knížku miluju 🙁

Náhled: Photo by Felix Mooneeram on Unsplash

Související články

3 komentáře

  1. Knihu jsem měla půjčenou od mamky a líbila se mi asi nejvíc z toho, co Hartl napsal. Na film jít nemůžu, protože v UK v kinech ho samozřejmě nedávají, ale těším se, až to najdu někde online!

  2. Tohle je jeden z velmi mála českých filmů, které mě v poslední době zaujaly. Nevím, jestli se kvůli němu dokopu do kina, ale vidět bych ho někdy v budoucnu určitě chtěla 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.