Rozhovor, který pohladí na duši

https://pixabay.com/photos/angel-angel-figure-sculpture-statue-3740393/

Po knížce Padá mi to z nebe jsem sáhla v knihovně ve chvíli, kdy mě už nic jiného nezaujalo a můžu říct, že chybu jsem neudělala. Boromejka Angelika Pintířová je totiž opravdu zajímavá žena, která se aspoň z mého pohledu vymyká obecně zažité představě řeholnice.

Jezdí na koloběžce, hraje divadlo, sleduje MS světa v hokeji, moderuje pořad v rádiu a taky například působí jako vychovatelka ve výchovném ústavu. Označení Sestra v akci (mimochodem film, který se jí líbil) v tomto případě sedí.

Já osobně jsem Angeliku Pintířovou zaregistrovala v době, kdy byla jednou z boromejek pečující o pana prezidenta Havla a v knížce mimo jiné právě na toto období zajímavě vzpomíná.

Dále se autoři formou rozhovoru dotknou například historie boromejek a jejich tajného působení v období komunismu, dětsví sestry Angeliky, nebo jejího působení ve výchovném ústavu pro problematickou mládež.

Čtení příjemně ubíhá, knížka je dlouhá tak akorát a pro utvoření celkového dojmu obsahuje i několik fotek. Určitě můžu doporučit a pokud vás zaujme, sáhněte i po Postel, hospoda, kostel, tentokrát o knězi Zbygniewu Czendlikovi. Moc se mi líbí koncept přiblížení osob v církvi v trochu jiném „obyčejnějším“ světle. Teď už jen čekám na knížku o Martině Viktorii Kopecké. Tady v povedeném rozhovoru Petra Ludwiga.

Náhled: Image by Capri23auto from Pixabay

Související články

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.