S Baxinou bych jinam nešla – O naší veterině

O tom, že s Baxi budu chodit na veterinu bylo rozhodnuto ještě předtím, než jsem si ji pořídila. Je to můj první králík a nerada bych něco zanedbala. Když jsem hledala veterinu, kam budeme chodit, důležité pro mě byly tři body: dostupnost, hodnocení a cena.

Přesně si už nevybavím, co mě navedlo k Jekl a Hauptman v Brně, nicméně nikde jinde jsme s Baxi nebyli. Dokud se nepřestěhujeme, tak jedině tam.

Baxi u nich absolvovala bezpočet stříhání drápků, pár vyšetření, kontrol a taky nedávnou kastraci. Páni doktoři i paní doktorka vždycky ochotně a vlídně poradili a odvedli svou práci na jedničku. Moc oceňuju jejich přístup ke zvířatům, lidští doktoři by se tu mohli učit.

Co se mi taky moc líbí, je možnost objednávat se online a krátké čekací doby. Navíc některé dny ordinují i odpoledne. Asistence sestřiček (říká se jim tak?) u vyšetření je podle mě taky velkým plus.

Zkrátka, jsme tu moc spokojení, přestože za péči si zaplatíme. Ale nemám s čím srovnávat, takže nevím jestli si příplatíte víc, než jinde. Nicméně, pokud hledáte dobrou veterinu v Brně, zvažte tuto možnost 🙂

Vytvořeno v Canva. com

Druhou část článku bych chtěla věnovat králičí kastraci. Nejdříve jsme s přítelem byli proti, protože v rodině máme s kastrací u zvířat špatné zkušenosti. Nicméně, z několika důvodů jsme se nakonec rozhodli PRO. Jeden důvod popíšu: Nikdy jsme nepřemýšleli nad malými králíčky, a to i proto, že Baxi má vrozenou vadu. Kastrace se nám tudíž zdála vhodná.

Ještě před zákrokem jsem načetla všechny možné články, připravila klec na dobu po zákroku, a taktéž na veterině dostala podstatné informace, co králíka čeká.

V den kastrace Baxi na veterině strávila tři hodiny, kdy mě malinko děsilo, jak bude po zákroku vypadat. Ovšem na žádné černé scénáře nedošlo. Zákrok prý přišel včas, protože časem by ji stejně se zdravotních důvodů musela podstoupit.

Po návratu domů byl náš králíček první den malinko malátný, ale žádná hrůza se nekonala. Žrát i bobčit začala prakticky pár hodin po. První čtyři dny jsme podávali léky, které nám byly dány, stav našeho králíčka se ale vracel rychle do normálu. Po deseti dnech následovalo vyndávání stehů a kontrola. Jsem ráda za péči, kterou se jí dostalo a za to, jak hezky zákrok zvládla. Věřím, že vzhledem k několika aspektům králičího života a vůbec našeho společného soužití, jsme zvolili dobře. Jestli máte ohledně chovu králíka nebo kastrace otázky, klidně je napište. Ale všechno se učím za pochodu.

P. S. Článek jste si vybrali v instagramové anketě 🙂

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.