Sbalit svůj pětiletý domov a jít

podzim

Tak a je to tady. Chvíle, kdy se postupně začínáme balit a odcházíme zpátky na rodnou hroudu. Mísí se ve mně směs různých pocitů; smutek, radost, očekávání i sentimentální vzpomínání.

Náš brněnský byt je v postupném rozkladu, a naše věci se pomalu objevují na novém místě. Těším se a zároveň se bojím. S každou další připomínkou stěhování mi dochází, že se to fakt děje. 

Co mi bude chybět nejvíc? Jednoznačně kamarádky. Ty brněnské tady nechávám; vracím se k těm moravskoslezským. Smutno mi bude taky po místních divadlech a oblíbených podnicích. Na druhou stranu; doufám, že se budu pravidelně vracet.

Je to zvláštní pocit, opouštět svůj první trvalejší dospělácký domov. Prožil toho s námi dost. Mimo jiné vyzkoušel naši trpělivost; třeba když jsme čekali téměř dva roky na nový NEPROTÝKAJÍCÍ záchod, který majitelka nechtěla vyměnit.

Nový byt vnímám jako nový začátek. Další etapu našich životů i našeho vztahu. Dali jsme si challenge a Štědrý den už chceme prožít v něm. Snad při práci stihnem něco malo vybavit a vybalit. Volné máme jenom víkendy. Doufám, že nám do stěhování, a hlavně do zařizování nehodí vidle další lockdown. Jinak strávíme Vánoce v holobytě.

P. S. S loučením už mám spoustu let spojenou tuhle písničku.

Náhled: Canva.com

Související články

6 komentářů

 1. Teda, tyhle pocity znám… Stěhovala jsem se už 6x, z toho dvakrát v Anglii, a někdy to sice byla radost a úleva, ale jindy jsem měla stejné pocity jako ty. Ale o tom je život, nezůstávat na jednom místě, ale růst, měnit sebe i okolí… Ať se vám vše podaří, jak si přejete, už prosím žádné lockdowny a ať se vám tam žije krásně!

  1. Taky jsem se už stěhovala přibližně tolikrát jako ty. Člověk si zvykne 🙂

   Děkuju! A přimloouvam se, už žádné lockdowny!

 2. Nedokáži si představit, jaké to bude, až já budu opouštět svůj první dospělácký domov. Na svůj byt jsem pyšný. Ačkoliv mi bylo zakázáno vrtat do zdí a věšet obrazy, stejně jsem si poradil a z prázdných místností udělal svůj domov, kam se rád vracím.

  Na druhou stranu, až se někdy v budoucnu budu stěhovat z města, kde momentálně bydlím (a kde bydlím celý svůj život), budu naopak rád. Není tu nic, co mě bude chybět kromě tohoto bytu.

  Přeji ti hodně štěstí, aby se vám podařilo váš nový domov vybavit do Vánoc. Trávit čas pohody a míru v polo-zařízeném bytě mi nepřijde zrovna moc příjemné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.