Seriál je lepší než film, které seriály jsem viděla tento rok?

Seriály mám mnohem radši než filmy a to hlavně z časových důvodů, kdy seriál trvá kratší dobu než film, což je pro mě dobře, protože filmy delší než hodinu a půl zvládám jen výjimečně. Považuju se docela za seriálového maniaka, ale nedávno jsem zjistila, že existují maniaci mnohem větší, takže se můžu se svým zkouknutým počtem jít tak akorát zahrabat. Ten počet seriálů o kterých bude řeč a které jsem letos viděla je 8, některé z nich mám ještě nedokoukané. Protože „winter is coming“, tak se vám možná budou seriálové tipy hodit. Jestli máte rádi seriály, tak dnešní článek je právě pro vás, můžeme pak v komentářích rozjet diskuzi.

Příběh služebnice mě dlouhou dobu obcházel, každý o něm ale mluvil, a tak jsem se musela taky podívat. Děj se odehrává v budoucnosti v místech, kde kdysi bývaly Spojené státy, a v mnohém připomíná Orwellovo 1984. Giliád je všechno, jen ne hezká a spokojená země. Společnost hlásá návrat k tradičním hodnotám a aby jich bylo dosaženo, využívá pro to nehezkých praktik. Zpočátku mě to bavilo hodně, konec mě vyloženě naštval, postava Offred mi vůbec nebyla sympatická, přesto jeden z nejlepších seriálů, které jsem tento rok viděla. Čeká se na další sérii.

Narcos je příběhem o kolumbijském drogovém baronovi ,Pablo Escobarovi, který skutečně žil. Seriál je vlastně takový průlet Pablovým životem, obsahující vzlety i pády. Nicméně, s přítelem to ještě nemáme úplně dokoukané a upřímně nevím, jestli se na to dodíváme. Pár dílů je skutečně zajímavých, ale potom se situace neustále opakují, děj se moc nikam neposunuje a to mě nebere (mapuje to zkrátka skutečný život i když co jsem četla, skutečná rodina není se zpracováním seriálu spokojena).

Licence obrázku je CC0, zdroj Pixabay.com. 

Stranger Things byl pro mě příjemným překvapením, první série skvělá, druhá mě tolik už nebrala a o třetí jsme se shodli s kamarády, že si absolutně neumíme představit o čem bude a jestli to bude stát za to. Mám trošku strach, aby nepřišlo „vytřískání maxima z příběhu“, kdy úroveň seriálu brutálně klesne. Nicméně, i tento seriál hodnotím kladně.

American Horror story 8 s názvem Apocalypse, je pro fanoušky seriálu „povinnost“. Protíná se s dalšími sériemi, přináší staré postavy a zase to má spád, i když někteří kamarádi tvrdí opak. Jsem ráda hlavně za návrat Covenu, protože tuhle sérii mám asi nejradši. Tentokrát se děj odehrává na Zemi po pádu balistických střel, kdy život jaký známe je v nenávratnu a k moci se domáhá zlo. Na Murder House to podle mě nemá, ale je to lepší, než třeba Freak Show.

Licence obrázku je CC0, zdroj Pixabay.com.

Castle Rock jsme začali sledovat na doporučení kamarádky, fanynky Kinga. Příběh o tajuplném městečku s nádechem hororu měl dobrý začátek, ale pak pro mě brutálně klesl a po několika dílech jsme se nedodívali. Za mě spíše zklamání.

End of Fucking World, je televizní minisérie o dvou puberťácích, kteří se protloukají životem jak se dá, až se najednou jejich příbehy propletou. Oba jsou „divní“ a začnou spolu chodit, na útěku pak často balancují na hranici zákona. Velká výhoda je v tom, že za cca 2 hodiny a něco máte celý seriál zkouknutý. Pro mě asi nejlepší seriál, který jsem letos viděla.

13 Reaons Why mě zpočátku vůbec nelákalo.Vždyť je to pro puberťáky! Ale neodolala jsem a zkoukla komplet všechny díly. Seriál mapující středoškolský život a všechno, co obnáší, včetně šikany, sexuálního násilí, drog a dalších „lahůdek“, má dobrou hlavně první serii, ale i druhá není vyloženě špatná. Momentálně se čeká na sérii s číslem 3 a na tu jsem teda zvědavá. Poslední díl druhé série mě naštval a zklamal, tak jsem zvědavá, kam se to teď ubere.

Licence obrázku je CC0, zdroj Pixabay.com

The Haunting in the Hill house může pro fanoušky hororů působit jako béčkový seriál, ale mně bohatě stačí. Příběh rodiny, která žila nějaký čas ve strašidelném domě, který poznamenal jejich vztahy natrvalo, přináší dobrý psychologický pohled do jednotlivých postav. Některé scény jsou typické „lekačky“, jiné mi přijdou fakt děsivé. Zatím je venku deset dílů a nevím, jestli se chystá nová série. Za mě patří taky k nejlepšímu z toho, co jsem letos viděla, navíc je příběh založený na knize stejně jako třeba Příběh služebnice.

P.S. V listopadu, pokud se nepletu má být nová série Vikings!

P. P.S. Viděli jste některý z těchto seriálů? Váš názor? Berte to tak, že článek obsahuje moje subjektivní pocity, můžete to vidět jinak!

P. P. P. S. Asi poslední článek tohoto týdne, jsem nemocná, a tak mám na blog více času.

Nádhledový obrázek je z Pixabay.com, licence CC0.

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.