Seriál s ponurou atmosférou a děsivým příběhem; K jezeru

tttt

Od letošního října Netflix nabízí ruský seriál K jezeru z roku 2019, který rozhodně není pro citlivky. Kdo ale zvládne pohled na ruskou epidemii kosící lidi, hodně krve a lidské charaktery v krizi myslím, že nebude zklamaný. Já osobně řadím tenhle kousek k tomu nejlepšímu, co jsem letos viděla a doufám v druhou sérii!

Nejdříve se epidemie objeví v Moskvě. Nakažení kašlou krev, následně oslepnou a do pár dní zemřou buď sami, nebo díky zásahu nelegálních (?) vojsk. Původ epidemie je neznámý a oficiální zprávy nejsou. V ulicích panuje zmatek a neklid. V tomhle okamžiku se na scéně objeví první postavy, kolem kterých se v průběhu 56 minut utvoří zbytek nenakažené skupinky s cílem přežít. Musím říct, že postavy jsou docela nesympatické + nesourodé. Někteří členové by mě vytáčeli od první minuty. Vyloženě kladný hrdina chybí. Jen namátkou pár z nich; rozmazlený malý kluk, starý alkoholik a milostný trojúhelník, to prostě nechceš.

Jak epidemie postupuje, cestují v autech krutou ruskou zimou kamsi do Karélie k zamrzlému jezeru, kde doufají v klidnější zítřky. Jenže ty uprostřed epidemie nejde čekat. Rusko se pomalu ale jistě mění na zemi duchů a nikde není bezpečno. Nouze nebude o dějinné zvraty nebo překvapivé okamžiky. Má to atmosféru, dobré herecké výkony, fajn práci s kamerou a syrové scény. Už chybí jen zombíci. Pokud vám teda nevadí lehce jasnovidecký námět v souvislosti s koronou, seriál si dejte. Doporučuju!

P. S. Knižní předloha se jmenuje v českém překladu Rusko sužuje pandemie, jsem na ni zvědavá.

P. P. S. Trochu zklamání mi přinesl až poslední díl.

Náhled: Photo by Thibault Penin on Unsplash

Související články

2 komentáře

  1. Ty jo, jsem docela překvapená, že nám doma nic takového Netflix nedoporučil, i když mám k těmto tématům zvláštní vztah, docela jsi mě nalákala!

    1. Až na ten poslední trošku horší díl to mělo po celou dobu drive 🙂 Takže doporučuju a jestli tě tohle téma zajímá, tak se můžeš kouknout i na American Horror Story Apocalypse. Není to sice o epidemii, ale o postapokalyptickém světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.