Sestry Foxovy: Výjimečné ženy, či vychytralé podvodnice?

Kniha založená na skutečném životě tří (ne)výjimečných sester, to je román s názvem Sestry Foxovy od české autorky Lucie Hlavinkové. Byly skutečně obdarovány vyšší mocí, která dokázala vyvolat mrtvé, nebo se jednalo o vychytralé podvodnice? Pokud vás zajímá vše tajemné a záhadné, zbystřete, tuto knihu byste neměli minout..

Moc ráda čtu knihy o zajímavých osobách a Foxovy rozhodně zajímavé jsou, protože (nejen) díky nim se do dnešní doby dostává velké pozornosti seancím vyvolávající duchy a spiritismu jako takovému. Autorka při psaní vycházela z dobových pramenů, mezi které patří například zveřejněná korespondence, a v ději je to znát, přesto vám občas může připadat, že čtete červenou knihovnu, což ubírá knize alespoň u mě, mínusové body.

Mně osobně by nevadilo, kdyby autorka námět pojala z historického hlediska a ne jako román, je ale otázka, kolik dostupných pramenů by našla a jestli by to vydalo na celou knihu. Taky mně chvilku trvalo zvyknout si na jazyk knihy a zorientovat se v postavách, kterých v ději vystupuje dost, to by bylo k mínusům.

Na druhou stranu velké plus dávám za obálku knihy, ta se opravdu povedla, stejně jako námět, který je rozhodně zajímavý. Vylíčení bouřlivého devatenáctého století z pohledu historičky taktéž přidává na kvalitě příběhu.

Takže abych to srhnula, Sestry Foxovy není kniha, kterou bych musela mít doma, přesto jsem ráda za přečtení a více informací o jejich pozoruhodném životě a smutném osudu. Myslím si, že své čtenáře si dílo najde, já jsem zhodnotila třemi hvězdami z pěti.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.