Sobotní idylka v brněnské oboře

www.glittershard.cz/bbb

Přítel má pár dní do státnic a učení věnuje skoro celý den. I tak mě ale napadlo, že bychom mohli na chvíli vypadnout z domu a udělat si procházku; tentokrát do obory Holedná, nacházející se mezi městskými částmi Kohoutovice, Jundrov, Bystrc a Komín. A protože je poslední dny krásné počasí, v sobotu odpoledne jsme navzdory vedru vyrazili na mini výlet.

K oboře se dá v pohodě dojet MHD tuhle možnost jsme využili my, vystoupíte na zastávce Stará dálnice a přejdete kousíček k bráně obory. Případně se dá dojet i na zastávku Kohoutovice hájenka, ale s touhle cestou nemám zkušenost.

Celá obora je oplocená a bezplatný vstup je možný na několika místech a jak jsme vzápětí zjistili oborou vede několik turistických tras. Po chvíli bezcílného procházení jsme nastoupili na žlutou a po ní došli 3, 6 km na MHD zastávku Kamenolom. Byla to hezká procházka zpevněným terénem pořád z kopce, takže pohoda.

Děti určitě ocení naučnou stezku

Moc jsem chtěla vidět zdejší mini prasátka (pozůstatek ze zhlédnutí filmu Babe prasátko ve městě), ale zahlédli jsme jenom několik srnek a jedno prase + po celou dobu nám do kroku prozpěvovali ptáci. Vůbec mi nepřišlo, že se pořád nacházíme ve městě a myšlenky mi zalítly ke vzpomínce na oboru na Hukvaldech v MS kraji, kde to mám moc ráda.

A taky interaktivní hry!

Procházka nakonec trvala asi hodinu a půl a mám radost, že vím o dalším místě, kam můžu vzít návštěvy. Protože, kdo by nechtěl vidět mini prasátka?

Související články

5 komentářů

  1. My byly s přítelem v oboře loni na podzim a moc se nám to líbilo. Drahej byl nejdřív trochu skeptickej, co tam budeme celé odpoledne dělat, ale nakonec se zabavil jak u prasat, tak u focení srnek a daňků. 🙂 rozhodně příjemná procházka v dostupnosti města.

  2. To je super. 🙂 Další důkaz, že bydlet ve městě není jednoznačně synonymum pro věznění v betonu. A říkám to i přes to, že doufám v domeček někde v přírodě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.