Střípky Vánoc: začínám mít sváteční náladu, a dokonce se chystám péct!

ggg

Ještě pár týdnů zpátky jsem na letošní Vánoce neměla moc pomyšlení. Prostě udělat základy a víc to nehrotit. S přibývající zimou, prvním sněhem a vánočně laděními příspěvky na netu ale přišla změna. A tak jsme nejdříve konečně umyli okna, nazdobili byt, nakoupila jsem úplné minimum dárků, a dokonce se rozhodla, že upeču asi šest druhů zdravějšího cukroví spolu s uvařením svátečního likéru a vánočního punče.

strom
Svoboďák letos zdobí tenhle fešák

V týdnu jsem napekla perníčky a využila tak nových formiček. Zdobit se asi nechystám, protože to je vždycky o nervy. Výzdobu letos pořešil přítel s 3D tiskárnou, vytiskl různé vločky a sobíky a musím říct, že to vypadá moc hezky. Když se dáte do tisku figurek jako my, jejich barvení může být taková menší terapeutická dílnička.

Dárky, jak jsem psala výše letos skoro neřeším, koupila jsem na netu celkem 3 a s většinou blízkých se domluvila, že to vyřešíme výletem, nebo jídlem v restauraci, protože odmítám obrážet v korona době obchody. A všichni to zdá se pochopili. Na prohloubení vánoční atmosféry jsem měla chuť vyrazit do města, abychom viděli výzdobu a hlavně světýlka. Je jedno kolik mi je, tohle mě nikdy nepřestane bavit. Nečekaně mi tahle výprava sváteční náladu malinko zkazila.

Včera odpoledne jsme vyrazili přímo do centra s tím, že se mrknem na výzdobu a dáme si někde v klidu kafe. Dobrá nálada mi ale nevydržela moc dlouho. Asi jsem si za korona dobu odvykla na lidi, protože to množství uspěchaných jedinců bez roušek a v houfech mi neudělalo vůbec dobře, a co nejrychleji jsem chtěla být zpátky v teple domova. A tak se včerejší highlight dne smrskl hlavně na litrovku mandlového svařáku, kterou máme v lednici a pomalu, ale jistě upíjíme. Vždycky prostě není všechno tak, jak si vysníme.

P. S. Tento týden jsem tu na blogu byla nějak nezvykle aktivní, až se tomu sama divím!

Náhled jsem vyfotila v Budapešti tři roky zpátky 🙂

Související články

6 komentářů

 1. Vždycky se hodně těším na brněnské vánoční trhy a dost mě mrzí, že letos budou osekané a bez Turbomoštu. Nedá se ale nic dělat, jedny vánoční trhy Vánoce nedělají. Já dárky pořešila v předstihu přes e-shopy, tak už jenom zabalit a mám nachystáno. Krásný advent přeji!

  1. Tobě taky 🙂 Jé, Turbomošt, tak ten mi letos bude chybět!

   Myslím, že přes e-shopy to letos pořešili skoro všichni, však jsou taky před Zásilkovnami hodně fronty. Taky mi zbývá zabalit, to není moje oblíbená část Vánoc 🙁

 2. Krásné fotky!
  Já bych si tak přála sníh, ale asi mi není přáno… Jinak dárky jsem řešila letos hlavně online a pár jich ještě byla nakoupit v pátek a taky jsem z těch lidí šílela, nechtěla bych vidět víkend. Ale já prostě davy nesnáším celý život 😅

  Jinak také bych si někde hrozně ráda dala svařák u stromečku ale bohužel to v Anglii vše zrušili a můžu si ho leda udělat k filmu doma.

  1. Tady sníh byl, ale asi dva dny 🙂 Za oknem vypadal mnohem víc idylicky, venku to byla taková ta hnusná břečka a to teda fakt nemusím.
   S davy úplně souhlasím, taky to nesnáším a čím jsem starší, tím víc. Proto už asi nikdy nepůjdu třeba na mega koncert.
   Dát si svařák v klidu doma je někdy úplně nejlepší 🙂

 3. Myslím, že letos máme jedinečnou šanci udělat si Vánoce trochu jiné, méně nakupovací a konzumní a radostnější a hlubší. Moc se na ně těším a věřím, že se nám to povede 🙂

  1. Šance tady určitě je 🙂 Ale malý skeptik ve mně říká, že spoustu lidí před konzumními Vánoci ani korona nezastaví, což je samozřejmě každého věc. Já už několik roků razím heslo, že míň je víc a letos jsem to teda dotáhla k dokonalosti vzhledem k počtu koupenýchd dárků 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.