Tahle knížka vám objasní, proč se často rozhodujeme určitým způsobem a jak z toho ven!

Proč holky často berou na rande i kámošku? Jak se změní objednávka v restauraci, když jsme sami versus v kolektivu? Proč kupujeme věci, které vlastně ani nepotřebujeme? Co za tyhle často iracionální rozhodnutí může? Knížka Jak drahé je zdarma (mimochodem tip z blogu Stylish Coffee) vám tyhle a mnohé další otázky zodpoví!

Začnu tím, že mě fakt baví populárně-naučné knížky takové, které se dají zařadit do kolonky „osobní rozvoj“, protože každá četba podobné literatury mě přivede k novým otázkám + se dozvím něco nového. Když je navíc taková knížka čtivá a podložená sociologickými výzkumy, není co řešit a určitě by neměla chybět ve vašem „must read“ seznamu. A tak přesně je to s Jak drahé je zdarma.

Autor Daniel Ariely pracuje jako profesor behaviorální ekonomie na univerzitě MIT. Co to v praxi znamená? Už dlouhá léta studuje a zkoumá lidské chování především z hlediska rozhodování. Na praktických příkladech ze života pak v knížce vysvětluje, proč se v konkrétním případě chováme určitým způsobem a jak se naše rozhodnutí změní vlivem různých vlivů – ať už díky společenským normám, zákonům, nebo z vlastní vůle.

Je potom hrozně zajímavé si výsledky jeho práce číst a přemýšlet nad tím, jestli se nechovám stejně, případně jak by se to dalo změnit. Nikdy mě totiž nenapadlo o takových věcech uvažovat. Četba navíc i přes složité téma příjemně utekla a klidně bych uvítala větší rozsah. Člověk je zkrátka fascinující, ale i komplikovaný tvor.

Můžu říct, že tuhle knížku rozhodně doporučuju, protože za to stojí 🙂 Na spoustu věcí se pak možná podíváte jiným způsobem!

Související články

3 komentáře

  1. Hned v úvodu jsem poznala, že knížka je pro mě přímo stvořená 😀
    Mě také baví takové knihy. Některé mi trvají déle přečíst, ale zkusím ji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.