Tajemství za zrcadlem

Každý týden projíždím seznam knižních novinek a když mě některé dílo zaujme, připíšu si ho na později. Tímto způsobem jsem se dostala ke knize Zrdcadlo, Zrdcadlo, kdy mě zaujala spojitost s modelkou Carou Delevingne, spoluautorkou této young adultovky. 

První se podívejme na obálku, která je podle mého názoru graficky přitažlivá a marketingově geniální, ovšem možná nespravedlivá k druhé autorce Coleman. Unejte sami:

Teď už k ději: Přelouskat 352 stran mi trvalo týden. Myslím si však, že se jedná o zdařilou prvotinu, u které mě malinko zklamal hlavně konec, zasloužil si podle mého názoru větší autorské úsilí. Nicméně příběh jako celek je fajn, plný temné atmosféry a náhledu do světa puberťáků.

Leo, Rose, Naomi a Zrzi spolu tráví spoustu času, ať už po škole nebo ve společné kapele. Mají pocit, že se výborně znají, tedy až do chvíle, kdy Naomi záhadně zmizí a nic nenasvědčuje tomu, že tak zvolila dobrovolně. Ale co když nikoho neznáme dokonale? Parta postupně začne rozkrývat zapeklitý kriminální případ a tajemství vyplouvají napovrch. Jako by dospívání nebylo komplikované samo o sobě. Všechno jim komplikují taktéž rodinné problémy.

Za zvláštnost knihy považuju chatovací vsuvky spolu s texty písniček, působí to moderně. S dobou jde i téma sexuální orientace, hledání sebe sama a kyberšikana. Pokud máte rádi young adut, či jste zvědaví na spoluautorství Cary, určitě doporučuju. Pro mě to ale nebyla kniha, ke které bych se ještě někdy vrátila.

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.