Internetová vystoupení, která mají smysl

Tomuto fenoménu dnešní doby jsem přišla na chuť teprve nedávno, i když jsem o něm slyšela už dříve. Těší se obrovské popularitě a být řečníkem na TEDu vnímám jako určitý znamení pocty, či odvahy. Co nás teda můžou tato vystoupení naučit?

  1. Šetřit čas sobě i ostatním– Ať už jste řečník nebo divák, vystoupení by mělo být stručné a výstižné, přece jen 18 minut není extrémné dlouhá doba.
  2. Naučit se volit ta správná slova– V průběhu komunikace často používáme „vycpávková“ slova a dlouho chodíme okolo horké kaše než se dostaneme k jádru, TED může pomoci to změnit.
  3. Zjistit, jak vypadá dobrá prezentace– Prezentace v PowerPointu už dávno nejsou jedinou možností jak prezentovat. Stejně jako podoba prezentace nemusí být odrážkovitá, v TEDu to ani nedoporučují.
  4. Nechat se inspirovat– Rozmanitost řečníků nabízí širokou škálu témat a je dost pravděpodobné, že pokud vám téma sedne, bude mít dopad na vaši inspiraci, sebevědomí, či život.
  5. Zlepšit angličtinu- Spousta vystoupení obsahuje anglické titulky a není nic jednoduššího, než si najít neznámá slovíčka pro lepší pochopení. Podle mě je to efektivní způsob učení se a dost lidí v mém okolí s tím souhlasí.
  6. Tolerovat ostatní– Protože na TEDu dostávají prostor různorodí řečníci, můžeme nahlédnout do života lidem, kteří se liší od toho, co je považováno za „normální“ a změnit náš názor na ně, popřípadě se jim snažit pomoci.
  7. Věřit, že život je dar- Často řešíme blbosti a hroutíme se z maličkostí, někteří řečníci ale mají dost silné příběhy, které nám můžou ukázat, že ať už život připraví cokoli, je důležité se s tím hrdinně poprat a nevzdat to.

Z těchto a dalších důvodů si myslím, že byste TED Talks měli dát šanci 🙂

P.S. Jedno z nejsilnějších vystoupení pro mě bylo: „My philosophy for a happy life“ se Samem Bernsem.

Pokud máte svoje oblíbené vystoupení, budu moc ráda, když se o něj podělíte v komentářích 🙂

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.