Téměř dokonalá tajemství (filmotip)

mobil

Dneska vám chci doporučit film, který sice nebyl úžasný a místy se táhl, ale měl dost zajímavé téma aktuální pro dnešní dobu. Tip na něj jsem našla v nejnovějším deníku spisovatele Michala Viewegha.

V Téměř dokonalých tajemstvích se parta přátel sejde na večeři. Aby ji trošku zpestřili, vymyslí hru s jednoduchým pravidlem. Každý z přítomných položí na stůl svůj mobil, a všechny příchozí esemesky, zprávy z aplikací a hovory se po daný večer budou číst, nebo dávat na odposlech. Zpočátku to na žádné vzrůšo nevypadá, ale vzhledem k tomu, že většina společnosti je spárovaná, postupem času začnou na povrch vyplývat nehezká tajemství každého z nich. Hra se tímto zvrhne, na lítost je však už pozdě. Zachrání své vztahy a přátelství?

Jak už jsem psala na začátku, stopáž se mi celkem táhla. Dokoukala jsem hlavně proto, že v obsazení hraje několik herců z Fakjů pane učiteli. Taky jsem chtěla vidět, jak to nakonec s postavami dopadne. Po zkouknutí jsem zas o trochu víc ztratila víru v lidstvo, ale holt i takový je život. 

Film doporučuju hlavně lidem, kteří jsou jakž takž vyrovnaní, a po zhlédnutí nebudou mít chuť šňupat v cizích zařízeních, protože by to nemuselo dopadnout dobře 🙂

Náhled: Fotka od Free-PhotosPixabay

Související články

4 komentáře

  1. Už jsem na film četla nějaké recenze, ten nápad na film je super… Dobré současné téma. Tak třeba během podzimních večerů na něj konečně dojde.

  2. Jee, ten jsem viděla tuším na podzim? Docela mě to bavilo a byla to celkem sranda, i když jsem od něj původně nic neočekávala, takže za mě dobrý tip 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.