Tři dny na Uherskohradišťsku

Follow my blog with Bloglovin

Po třech dnech jsem zpátky doma a chystám se vám popsat náš pobyt na Uherskohradišťsku. V článku proberu místa, která jsme navštívili, přinesu tipy na jídlo a pití a zhodnotím naše ubytování.

Na úvod chci napsat, že tato oblast nikdy nebyla primární objekt mého zájmu a vyjeli jsme do ní náhodou, díky zakoupenému wellness pobytu v Hotelu Synot ve Starém městě. V těchto místech jsem nikdy nebyla a překvapilo mě, jaké je v okolí turistické vyžití: KovoZoo, archeoskanzen Modrá, Živá voda v Modré, Velehrad, Lešná, Baťův kanál… Na takové tři, čtyři dny, možná i týden máte o zábavu postaráno 🙂

K hotelu Synot: Hotel je normální s výbornou kuchyní (červen 2019), vážně jsem tak dobré hotelové jídlo nejedla dlouho! Nachází se v blízkosti městského koupaliště, fotbalových hřišť a tenisového kurtu. Celkový pobyt bych zhodnotila jako dobrý, bylo pár chybiček ale kde není. Jako velké plus vnímám neomezené wellness s bazénem, saunou, vířivkama a možností masáže. Jestli vás zajímá, co konkrétně mě zklamalo, pohledejte v Google recenzích na hotel. Pobyt vám můžu doporučit, když nehledáte luxus.

Kousek od hotelu

Archeoskanzen Modrá, Živá voda, Velehrad: Na archeoskanzen jsem byla hodně zvědavá, už dlouho mě lákal. Skanzen ve stylu Velké Moravy přináší rekonstrukci sídliště s replikami soudobých staveb vystavěných podle archeologických nálezů. Při vstupu dostanete plánek na základě kterého se orientujete, procházíte sami. Skanzen se mi líbil, ale nejela bych za ním přes půl republiky. Podle mého názoru je vhodnější spojit ho s dalšími aktivitami v okolí jako krátké využití dne, popřípadě zvážit návštěvu v průbehu akce. Celý jsme ho měli projitý do hodiny.

Živá voda láká hlavně na jezerní tunel se sladkovodními rybami. Nachází se kousek od skanzenu, v pohodě k němu dojdete pěšky z parkoviště nebo z autobusové zastávky. Kromě jezerního tunelu přináší expozice spoustu zajímavostí a her pro děti z oblasti rybníkařství a vody. I pro dospělé je to určitě přínosné. Příjemná je taktéž stezka praturů a přírodní biotop vhodný ke koupání. Živá voda i skanzen se platí zvlášť. Rozhodně doporučuju navštívit!

*Tip: Spíše než autobus/ vlak využijte k dopravě po oblasti auto. Kromě Živé vody a skanzenu najdete v místě i terárium.

Velehrad je známý hlavně pro baziliku Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje, která je prostě krásná! Určitě doporučuju navštívit, nachází se opravdu kousíček od obce Modrá. Na oběd vřele dopořučuju tamní VEGA centrum, kde platí přísloví za málo peněz hodně muziky. Výlet můžete zakončit ve stylové kavárně Titique, kde jsme taktéž byli spokojení.

Cukrárna Tritique

Více jsme toho za tři dny nestihli, ale v budoucnu na Uherskohradišťsko opět ráda zavítám a projdu další místa. Fotky v článku jsou mixem fotek mých a mého přítele, kterému za poskynutí děkuji.


Follow my blog with Bloglovin

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.