Ty internety a #rouskyvsem

www.glittershard.cz/lek

Pokud mě čtete už nějakou chvíli možná víte, že nejsem přílišný fanoušek sociálních sítí a přemíry času stráveného na internetu. Ale v posledních dnech jsem opravdu vděčná za to, že taková vymoženost funguje a my jsme měli možnost zhlédnout například několik živých koncertů umělců (Mirai, Ewa Farna, Pokáč…), zasmát se u improvizací Divadla Mír, zasportovat si s Nikol Štíbrovou a tak… Děkuju všem, kteří se situaci snaží udělat příjemnější, pomáhá to. Hodně.

Sama mám chvilky, kdy jsem naštvaná, smutná, znepokojená a podléhám strachu. Chci s tím ale bojovat, nepoddat se a brát současnost jako příležitost musím si to připomínat, a tak jsem skoncovala s neustálým čtením zpráv a čtu je ráno + večer si v 19 hodin pustím ČT1.  Mezitím se doma snažím nějak zabavit, volám blízkým, vařím… Vím, že sledovat situaci „online“ mně pro psychickou pohodu absolutně nepomůže. Myslím, že i vy byste měli filtrovat míru informací, které si k sobě pustíte.  Situace může trvat dlouho a je důležité udržet si čistou hlavu. To jsem ale odbočila…

Zkrátka a dobře, teď mám pocit, že síla internetu nabírá na obrátkách. Bez něj by všechno bylo tak nějak smutnější a je hrozně hezké vidět solidárnost, která se nám tady rozjela. Po dlouhé době cítím trochu méně skepse z lidstva, mám z toho radost! Udržme si to 🙂

Druhé téma, které chci rozebrat jsou roušky, respektive jejich nošení a #rouskyvsem. Petr Ludwig nahrál pár dní zpátky video o důležitosti chránit sám sebe, ale i své okolí jejich používáním. Zastávám názor, že debata na téma „rouška ti stejně nepomůže, účinný je respirátor“ v téhle chvíli ztrácí význam, jelikož situace je jaká je a  musíme si pomoci sami tím co máme k dispozici, třeba i šátkem. Sama šicí stroj nemám, a tak do doby než se dostanu k rouškám budu nosit šátek + přítel teď vymýšlí masku pomocí 3D tiskárny, tak jsem zvědavá na výsledek. Důležité zkrátka je se něčím chránit a ochránit tak i svoje okolí. Nevnímat hnusné pohledy, ignorovat možné urážky a vydržet + pokud máte možnost použít i další ochranné prostředky (brýle, rukavice).

www.glittershard.cz/rousky
Image by leo2014 from Pixabay 

Mám radost, že pár lidí s rouškou jsem už zahlédla. I přítel, který byl dovčerejška v práci říkal, že minimálně 30 procent lidí s rouškou viděl. Měli bychom ale přidat a nosit je všichni! Taky jsem si zpočátku říkala, že rouška je neužitečná, ovšem teď se za to stydím a nabádám k nošení čehokoliv. Co jsem zjistila v okolí a viděla venku, mladá generace se snaží chránit, zatímco starší je nechráněná a někteří se situaci stále vysmívají , toť můj subjektivní pohled na věc. Proto šiřme povědomí o rouškách a hlavně, nosme je! Má to smysl, sama musím domluvit svým babičkám a  dědečkům.

Na závěr dodám: Připomínejme si, že celá situace jednou skončí, musíme vydržet a nepoddat se skepsi! Příště se už pokusím zaměřit na jiné téma, taky nechci, aby se to tu zvrhlo v coronablog.

Zdroj náhledu tady.

Související články

2 komentáře

  1. Taky mi připadá, že se v poslední době ukazuje spousta dobrého a z toho mám velkou radost. Též moje skepse se trochu zmírňuje 🙂 Třeba se na tom něco málo přece jenom naučíme. To by bylo moc dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.