V čem vám pomohl blog? #interBytí

Nápady na články ke mně v poslední době přichází docela bezděčně. Třeba k tomu, který právě čtete mě přivedlo mytí nádobí, zajímavá asociace. Nicméně, jak už jste si přečetli, jsem zvědavá v čem vám pomohl blog a taky, čím pro vás váš blog je?

(Samozřejmě to může být i jiná forma internetové prezentace.)

Začnu u sebe: Předešlý blog jsem zakládala v roce 2017, který bych neřadila k nejlepším ve svém životě, spíše naopak. Probíhalo tehdy spoustu změn, přibyly starosti, a tak bych mohla pokračovat… Nicméně, blog se pro mě stal místem, kam jsem se přišla zrelaxovat, zkrátka si oddechnout od toho těžkého roku a soustředit se v danou chvíli jen na výběr vhodných slov k napsání článku. Když ho začali číst první čtenáři (a někteří ho čtou doteď), udělalo mi to radost, ale taky mě to vyděsilo s tím, jak šla čísla nahoru, ne že ne. Pomohl mi v utřídění myšlenek a  ve srovnání si toho, co chci veřejně prezentovat.

Současný blog je starý pár měsíců, ale obsahuje i články z původního blogu. Momentálně ho nevnímám převážně jako oddych, ale spíše jako koníček, protože pořád mě psaní baví, i přesto, že kolikrát nad prázdnou stránkou s blikajícím kurzorem strávím celé hodiny. Z toho důvodu bych asi nikdy nechtěla psaní proměnit v práci, přestože kdysi byla žurnalistika mým snem.

Tento blog vnímám jako změnu, protože za ty dva roky vidím posun, ať už v reálném nebo virtuálním životě. Mám pozměněné vnímání světa, názory + blog mi momentálně pomáhá se zlepšovat a rozšiřovat si obzory, přispíváte k tomu i vy, kteří mi napíšete sem tam komentář a já zjistím zase něco málo o té vaší internetové prezentaci sebe sama 😊 A to mě baví!

Na článek navázala například Natt a Andrea.

Teď bych chtěla, aby byla řada na vás, napište komentář, nebo rovnou článek s  #interBytí a přihoďte mi do komentáře odkaz 🙂 Ráda si výsledek přečtu!

*Náhled je z Canva.com.

Související články

10 komentářů

 1. Pěkný nápad! Pro mě je blog také primárně koníček, určitě ne relax. Vznikl z přetlaku, který jsem v sobě cítila a který jsem potřebovala předat, a teď je to primárně prostředek jak se vypsat a vybrousit svůj styl a svoje myšlenky. A taky se postupně stal mým dalším místem pro harmonické vztahy a nová přátelství, z nichž má dokonce jedno už i přesah do zcela reálného, fyzického světa 🙂

 2. Skvělý nápad, já u mytí nádobí nejraději relaxuju. Něco jsem sesmolila taky 🙂

  (Dala jsem ten odkaz do položky Web, nechce mi to povolit komentář, protože jsem prý spam 🙂 )

 3. Já jsem měla také blog už jako malá, dokonce několik. V jednu dobu mě to hrozně bavilo, ale v mém životě bylo tenkrát všechno špatně, vztah, kdy se mému příteli nelíbilo, že sedím jen u pc, následně mi odešel počitač a já neměla na nový…. Pak jsem roky myslela na to, že se k tomu chci vratit, ze to byl můj největší koníček a konečně jsem se k tomu rozhoupala nedávno a už to frčí.
  Moc mě baví psát, fotit a editovat fotky a blog beru jako deník, pomáhá mi zlepšovat se jak v psaní, tak v tom utřídit i myšlenky, více fotit a třeba někomu i v něčem poradit nebo motivovat. Baví mě i číst jiné blogy a nakukovat do života jiných. A kam to povede, to neřeším, třeba k velkým věcem, třeba ne. Co se má stát se stane 🙂

 4. Hrozně moc se mi tento nápad líbí! Určitě se pokusím napsat článek na toto téma 🙂
  Určitě pokračuj v tom, co děláš. Tvé články se čtou krásně, máš úžasné nápady a jde vidět, že tě to naplňuje 🙂

 5. Já jsem začal blogovat někdy v roce 2011. Ačkoliv moje první webová stránka byla plná blbostí, co jsem všude možně kopíroval, návštěvnost byla na tehdejší žebríčky docela slušná. Jelikož jsem chtěl změnit téma blogu, založil jsem si nový, kde byla návštěvnost ještě vyšší. Právě na tomto blogu jsem slavil svůj největší úspěch. Je články nebyly zrovna kvalitní, promyšlené a zcela pravopisně správné, lidé si můj styl psaní oblíbili. Za to jsem byl rád. Pak se do administrace mého blogu dostal nějaký šotek, provedl spoustu skopičáren a mně nezbylo nic jiného, než blog smazat. Pak jsem začal nanovo, ale už to nebylo takové.

  Psaní mám rád. Ačkoliv jsem usiloval o to, abych se psaním mohl i živit na plný úvazek, pochopil jsem, že vesmír má pro mě jiné plány. A vlastně jsem i teď rád, že mě všichni odmítli. Psaní by se mi postupem času zprotivilo.

  Přemýšlím nad tím, že se znova vrátím na scénu plnou blogů, marketingu a influencerů. Jenže pořád nevím, na jaké téma bych měl svůj potencionální blog směřovat.

 6. Moc pěkné uvažování 🙂
  Já si první blog založila někdy cca v 10 letech a to už je sakra dávno :). Současný blog mám něco málo přes rok, je tam pár článků a píši jen, když mám o čem a chce se mi… 🙂 Když se potřebuji z něčeho vypsat, nebo chic mít na něco vzpomínku, šoupnu to na blog… přála bych si přidávat články jednou týdně, ale na to bohužel nemám momentálně kapacitu 🙂

  1. Já ten uplně první snad taky v deseti, tp už je hodně davno :)!

   A že píšeš „málo“ nevadí, důležité je se nenutit 🙂 Taky píšu, když se mi chce, přestože si občas řeknu, že už je čas zase něco napsat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.