Vánoční dojezd

Přestože můj děda už 23. prosince říká, že je po Vánocích, definitivně nevánočně se cítím až teď, pět dní po. Stromeček sice pořád stojí, ale slavnostní atmosféra je v trapu a ten týden mezi Vánoci a Silvestrem osobně moc nemusím. Ani pořádně nevím proč, možná z důvodu blížícího se zkouškového + celoročního bilancování. Je to prostě takový vánoční dojezd.

(Vsuvka: Taky se vám tolik nechce učit?)

Všechno proběhlo tak jak mělo, rozdíl byl akorát v tom, že letos poprvé jsme všechny navštívili před Vánoci, a tak se sváteční dny nesly v duchu pobytu doma a procházek venku.

Všimli jste si toho vytisknutého svícnu z domácí 3D tiskárny?

Pokládám za nutné zmínit, že letošní premiéry pohádek (Čertí brko + Princezna a půl království, „kamínek“ jsem neviděla) se docela vydařily, po dlouhé době jsem zkoukla do konce obě. Kdyby si premiérové pohádky udržely tuto úroveň, jsem spokojená. Vás už ale určitě zajímá, jaké dárky od nás letos přistály početnému příbuzenstvu pod stromečkem a co jsem dostala já sama, tak pojďme na to.

Vánoční strom v Karviné se každoročně vydařil 🙂

Letošní obdarovávání se neslo v duchu minulého roku. Tedy ve znamení jídla a pití. Rozdíl byl v tom, že letos jsme zvolili věci spíše kupované, než vyráběné a jediná vyráběná věc byly náušnice, které udělal přítel a utopenci, ty jsme dělali společně. Balíčky obsahovaly taktéž čaje, sirupy, fotky a sladké mlsání. My jsme byli spokojení a doufáme, že obdarovaní taky. Přijde mi to praktické, protože neznám nikoho kdo by neměl rád jídlo.

Stejný strom z druhé strany.

Já sama jsem dostala pestrou škálu věcí a v rámci vánočního dojezdu si pár dárků ještě vyměníme, hlavně s kamarádkama. Největší radost mi udělaly stříbrné náušnice od přítele, vstupenky do divadla, taktéž dárek od přítele, poukaz na sushi set od jedné z mých nejlepších kamarádek a fair trade kafe od přítelovy maminky. Dostala jsem taky peníze, ty už mám investované do sady na gelové nehty a několik sprcháčů, ty se zúročí při návštěvách, sama používám běžné mýdlo. Takže summa summarum za mě spokojenost.

Ještě trocha Vánoc, tentokrát z Bratislavy.

Vraťme se zpátky k dojezdu. Do konce roku mě čeká role hostitelky na tu se moc těším a hostit budu kamarády a taky starší ségru s přítelem. Na Silvestra nás tu bude dost a pár dní už ladím silvestrovský playlist. Takže dojezd bude veselý. Těším se, že po dlouhé době uvidím pár z mých nejbližších lidí a budeme mít prostor pořádně si popovídat.

Doufám že i u vás proběhly svátky v klidu, do nového roku vstupte pravou nohou a děkuju vám za přízeň 🙂

Související články

2 komentáře

  1. Já mám naopak až právě teď takové pravé Vánoce ve smyslu pohody a klidu na duši. Jsem strašně ráda, že jsem pořád ještě doma s rodinou, že se nemusím stresovat se školou a budoucností (to jsem si totiž na tenhle týden opravdu zakázala, jinak by mi hráblo). Ale v pátek už mi to končí, vracím se zpět do Německa a v pondělí zase do školy. 😀

    Přeji ti pěkný konec roku, snad zítřek bude hezký den, moc se nestresuj a nebilancuj. 🙂

    1. Vlasti, tobě taky hezký vstup do nového roku 🙂 Hlavně, abys byla spokojená a je jedno jestli v ČR nebo Německu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.