Vánoční prožitky a výběr darků

vánoce

Zdravím vás v povánočním čase a doufám, že jste zdraví a máte se dobře. Uvažovala jsem, jestli se svézt na momentální internetové vlně a sdílet s vámi pocity z Vánoc + dárky, ale žádné lepší téma mě nepadlo, takže se nakonec na téhle vlně svezu. Jaké teda byly Vánoce?

Už třetí rok po sobě jsem trávila Štědrý den jenom s přítelem a překvapuje mě, jak málo párů v našem okolí tráví svátky stejně. Většinou se všichni rozjedou ke svým rodičům a po Vánocích se zase sejdou. Tak to my ne, rodinu navštěvujeme pravidelně až první, nebo druhý svátek vánoční, a to skoro vždycky společně. Schválně mi dejte v komentáři vědět, jak to máte s partnerem/partnerkou vy 😊

Celý Štědrý den bylo ultra hnusně, takže sešlo z dopolední procházky a nebýt toho, že jsem skočila ke kamarádce s cukrovím, nevystrčila jsem nos z domu. Společně s přítelem jsme připravili štědrovečerní večeři (čočkovou polívku, lososa a bramborový salát) a den vyplnili sledováním filmů + telefonáty s rodinou. Náš stromeček je už třetí rok po sobě stejný (umělý) a protože se nám nepodařilo sehnat světýlka, bohužel jsme nesvítili. Vypadá takto:

vánoce

Možná vás překvapilo množství dárků, ale u nás to každoročně vypadá víceméně stejně. Vzájemně si dáme max dva dárky a víc to nehrotíme. Letos jsme si navíc s blízkými řekli, že dárky vynecháme, ale jak už jste mohli zjistit z nadpisu, tak trochu to nevyšlo a stejně jsme je dostali. Co nového přibylo mně?

Přítelova maminka mi dala kabelku z Bati. Těším se, až ji vytáhnu!
Přítelova ségra nám koupila hrnečky. Snaží se něco naznačit?
Za peníze, co jsem dostala jsem si koupila tuhle hodně doporučovanou mini verzi masky od Origins a pleťové tonikum ze Sephory.

Mezi dárky, co jsem nefotila ještě patří třeba platěné tašky, které využiju vždycky, knížka Poslední aristokratka u královského dvora, sněhulákové ponožky a mandlový svařák od Domči, další kosmetika od jiné kamarádky, bavlněné pyžama a taky dvě trikaReparády od přítele. Zatím jsem měla na sobě jenom jedno a musím říct, že materiál je tak příjemný, že hodně uvažuju nad koupí stejného trika v jiné barvě 🙂

Moje vánoční radost jsou taky tyhle unicorní/galaktické nehty.

První svátek jsme ještě byli doma a vyrazili na procházku a druhý jsme odjeli za rodinou, i když kvůli koroně nevyšlo na návštěvu všech. Teď už jsme zase sami a na Vánoce můžem jenom vzpomínat. Proběhly v klidu a pohodě, žádný stres, tak by to mělo být vždycky.

Související články

8 komentářů

 1. Samé milé dárečky! 🙂 Měli jste hezký stromeček a moc se mi líbí střídmost v dárcích.

  Já slavila s rodinou jako každým rokem. Moc ráda ji po dlouhé době vidím a hodně si užívám, že jsme zase spolu… I když jsem s minulým partnerem byla několik let, vždy jsme se sešli až kolem Silvestra. Hlavním důvodem bylo, že rodiny (obě dost široké a rozvětvené) bydlely každá na druhém konci republiky, bez auta by se mezi nimi špatně přesouvalo a ani tak by technicky nešlo se vidět ani s těmi nejbližšími… Teď s novým partnerem to ale asi budeme řešit společně dříve, už jen díky tomu, že obě rodiny bydlí blíže u sebe a že už máme auto.

  1. Tak to máš hodně podobnou zkušenost 🙂 My s přítelem máme rodiny sice v jednom kraji, ale od nás je to daleko 250 km. Auto si možná pořídíme až letos. Když chceme všechny navštívit, nejčastěji pendlujeme mezi místem A a B strašnou spoustu času vlakem. Poslední asi půlrok už většinou každý jezdíme „ke svým“, protože to bylo náročné.

 2. Moje Vánoce vůbec nejsou minulost! Skočí až tak v půlce ledna, takže si je pořád náležitě užívám 🙂 A zaujaly mě ty hrníčky. Připadají mi skoro jako vtělený takový ten impertinentní dotaz „A kdy už bude svatba?“ 😀

  1. Tak to máš pravdu 🙂 Tenhle dotaz plus ještě otázka „Kdy si koupíte auto?“ a kdy budeme mít dítě poslední dobou celkem jede :/ Následuje poznámka, že sedm let vztahu se nesmí „přechodit“ jen tak.

 3. Moje Vánoce byly letos naopak plné stresu a slz, takže jsem nesmírně ráda, že už je mám za sebou. Jsem ale moc ráda, že sis je užila v klidu a dostala jsi tak krásné dárky 🙂

  1. Naty, už jsem ti to napsala k novému článku na tvém blogu. Přeju ti, ať je ti co nejdříve zase líp 🙂

 4. U nás to bylo jednoduché, když je miminko, už není nad čím uvažovat, byli jsme doma a byly to super Vánoce, konečně podle mne a naprosto klidné. 🙂 Chtěla jsem to tak i v minulosti, ale mužská část domácnosti s tím nesouhlasila. Vlastně by i toužila být na Štědrý den se mnou, ale ne samostatně, nýbrž u svých rodičů, což jsem si moc nedovedla představit.
  Další dojmy asi budu ještě sdílet na blogu, takže teď o nich pomlčím. 🙂
  Líbí se mi váš stromeček, je nápaditý a zároveň takový decentní, nic přeplácaného. Viděla jsem na FB hromadu stromečků a nad většinou jsem se zhrozila. 😀

  1. Káji, tak to se těším na článek 🙂

   A diskuze na téma „kdo s kým, kde“ probíhají snad úplně všude, i u nás 🙂 Ale tím, že máme rodinu hodně rozkouskovanou a většina nemá doma tolik místa, tak je pro nás zatím nejlepší řešení být sami doma a necestovat 200 km.

   Pochvala stromečku mě těší, jen mi chybí světýlka. Tak snad příští rok budou!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.