Výstava Kmeny 90

23. 8. jsem se vypravila na výstavu Kmeny 90 do Moravské galerie v Brně, do Uměckoprůmyslového muzea konkrétně. Výstava probíhá už pár měsíců ale doteď jsem se na ni nedostala, přitom mě téma výstavy hrozně zajímá. Jaký byl teda celkový dojem?

Za 50 Kč (studentské vstupné) si může člověk prohlédnout prostory odpovídající ceně. Nejsem zklamaná ani nadšená ale uznávám, že i tak musela tato výstava Vladimira 518 a další stát spousty úsilí. Co je teda konkrétně k vidění? Předměty spjaté s dobou devadesátek mezi které patří kolečkové brusle, drogy, oblečení nebo kytary. Plakáty, videoprojekce a spooousta textu na čtení (někdy je ho až moc a přesto že čtu ráda, tak jsem to kvantum textu ani nedočetla).

Výstava se koná až do října, dozvěděla jsem se na ní i některé zajímavé informace jako třeba že růžový tank Davida Černého (udělal třeba mimina lezoucí na žižkovský vysílač) vznikl už v devadesátkách.

Za mnohem povedenější brněnskou výstavu považuju tu o Himalájích, která se koná v Technickém muzeu, tady mi ti stačilo jednou.

Související články

1 komentář

  1. Zítra se na ni chystáme. Já se tam teda hrozně těším, jelikož jsem v devadesátkách vyrostla, takže to bude takové nostalgické vzpomínání 🙂 Navíc většina známých z toho byla dost nadšená. Jsem ráda, že se tam dostanu, jelikož většinu výstav prošvihnu 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.