Z Klentnice na Sirotčí hrádek a Děvičky

pálava

Včera jsme měli moc fajn den. Využili jsme s přítelem krásného počasí a faktu, že máme auto. Cíl našeho výletu byla Pálava a dvě hradní zříceniny; Sirotčí hrádek a Děvičky. Obojí je od sebe vzdálené asi 5 km jedním směrem.

Výlet to byl suprový, ale nářočný. Obzvlášť po shnilých korona časech, kdy pohyb byl spíš sprosté slovo. Přibližně dvanáctikilometrová „procházka“ však za to stála. Odměnou nám byly krásné výhledy do okolí (hlavně na vodní nádrž Nové Mlýny), pobyt v lese a dobrý pocit z protažení kostí. Nutně jsem si potřebovala vyčistit hlavu.

teri

Jediné, co mě trošku mrzelo byl fakt, že do vyhlášeného café Fara jsme se kvůli obsazenosti nedostali. Taky mě překvapilo, že v okolí Klentnice v podstatě není kde zajít na oběd. Východisko nabízí nedaleký Mikulov, protože ale víme, jak bývá plný, radši jsme tam nejeli. Hladoví jsme nakonec sjeli až do Pasohlávek. Návštěva restaurace však za to nestála, restaurační doporučení proto výjimečně vynechám. Na druhou stranu; přímo v Klentnici můžu doporučit budku na parkovišti kousek za café Fara. Moc milá slečna tam prodává pivo, limo, kafe, točí zmrzlinu a dělá i hot dogy a bagety.

pálava

Pálava je za mě „must see“. Stačí jenom projet kolem, a hned mám lepší náladu 🙂 V téhle době navíc na každém rohu prodávají burčák a ten já můžu!

P. S. Na Děvičky, zřícenina z 12 století patřící mimo jiné Lichtenštejnům a Ditrichštejnům, je nepovinné vstupné. V tuhle chvíli dospělý stojí 50 Kč a dítě + student 30 Kč.

Související články

6 komentářů

  1. Jižní Moravu mám moc ráda. Člověk se sem rád vrací, zvlášť, když z Brna je to kousek. Jen přítel v Mikulově ještě nebyl, tak to budeme muset brzy napravit. Zrovna Sirotčí hrádek a Děvičky jsou i moje oblíbená výletní místa v této lokalitě, a potom klasika Svatý kopeček nad Mikulov.

  2. My jsme byli začátkem srpna právě v Mikulově. Stihli jsme první velký okruh na zámku a jak jsme šli hned na náměstí na jídlo, chytli jsme hned i stůl a na jídlo jsme nečekali nijak dlouho. Nedokážu si ale představit, jak bychom pochodili, kdybychom se zpozdili jenom o patnáct minut 😀

    1. Jo, Milulov je masakr. Jednou jsme jezdili asi 30 minut než jsme našli místo pro auto. O místu k sezení na oběd už ani nemluvím :0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.