Za nádhernými kostýmy na zámek Milotice

O víkendu jsme se po delší době vydali s přítelem na výlet a nebyla bych to já, abych se nezašla podívat na místo, kde (snad) vznikla Poslední aristokratka, což je mimochodem moje oblíbená kniha.

Nejdříve chci zmínit, že zámek Milotice je dost dobře přístupný i pěšky a na kole, vede k němu cyklostezka. Jedná se o barokní zámek, neuvidíte ale jen baroko, ale třeba taky empír nebo secesi.

Zahrát si na obyvatele zámku? Žádný problém!

Jak vypadá zámek jsem věděla z internetu, ale stejně mě překvapila jeho velikost, čekala jsem ho větší. Protože bylo ještě brzy dopoledne, moc lidí se na území zámku nepohybovalo,  takže jsme si v klidu mohli prohlídnout park, zajít si na čistý a voňavý záchod (velké plus) a hlavně účastnit se „komorní“ prohlídky (což je oblíbené slovo návštěvníků, když je prohlídka o málo lidech). A tak jsme toho využili. Slečna průvodkyně byla znalá a prohlídka rychle utekla (škoda).

Zámek je vevnitř zajímavý, spíše mě ale zaujal krásný park, kde se volně procházejí pávi, a ve kterém se můžete procházet a fotit v půjčených kostýmech což nevím, jestli nabízí i na nějakém jiném zámku.

Z těchto zvířátek mám docela respekt.

Co se mi hodně líbilo tak to je zahradnictví v parku zámku, vinotéka a zámecká kavárna s velkým výběrem zákusků. Koupila jsem si v kavárně pohled,  já je totiž sbírám.

Určitě doporučuju k návštěvě, pokud se zrovna vyskytujete poblíž, jen nečekejte byť jen jednu zmínku o Poslední aristokratce. Ta se zámkem nemá nic společného, až na kastelána, který tuto knihu napsal.

Podívejte se i na další fotky:

Přítel si vyhrál s focením květin v zahradě.

Velké plus dávám za čisté a voňavé záchody a taky za půjčovnu kostýmů. Brzy se zase vrátím :)

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.