Za technikou do Brna

Znáte to venku je hnusně, prší, ale přesto máte chuť něco podniknout a nesedět na internetu. Popřípadě začnou prázdniny a je potřeba vyvést rodinu z domu. Jenže kam zajít? Odpověď přichází v tomto článku, kde se dozvíte kam vyrazit, ať už máte děti či ne. Článek píšu z vlastního přesvědčení, nejedná se o spolupráci!

VIDA! centrum se nachází na brněnském Výstavišti a jedná se o zábavní vědecký park, byla jsem v něm 2x v průběhu dvou let a návštěvu můžu určitě doporučit, ať už pro technické nadšence či laiky, každý si tu přijde na své. Park je rozdělený do několika částí, obsahuje i interaktivní exponáty a všechno je srozumitelně vysvětleno což se hodí, když máte s sebou děti. Návštěva parku vám určitě zabere minimálně hodinu pokud máte děti, tak možná i víc, v parku se potom konají i různé akce, představení a promítání kina. Můžete zkusit třeba vytáhnout ježka z klece, či sestavit minimalistický byt. Nejvíce se mi zalíbily právě interaktivní exponáty a tobogán.

Druhý technický tip, který přináším je Technické muzeum Brno, nacházející se v těsné blízkosti zastávky šaliny č. 12, takže je dobře dostupné i pro neřidiče, což vlastně platí i u VIDA centra.

Do tohoto muzea jsem poprvé zamířila už dříve na návštěvu týkající se Himaléje, Bhutánu atd. a tentokrát byla naším cílem výstava o Teslovi, která je součástí celé expozice. Technické muzeum je opět rozděleno do několika částí a často se zde konají různé výstavy. Nejvíce se mi líbí ulička řemesel a vystavené motorky, hlavně tatínci a malí kluci si přijdou na své, ale i pro technického laika je zajímavé se podívat na některé technické vynálezy a něco se o nich dozvědět. Po ruce jsou po celém muzeu průvodci, kteří ochotně poradí a pomůžou. I tady je expozice vhodná taktéž pro starší děti (únor 2019), které čekají různé úkoly, když se nebudou chtít jenom dívat. Určitě i návštěvu tohoto muzea můžu doporučit, časově to pak zabere minimálně hodinu. V současné chvilí mě zaujala taktéž výstava aut, která nevím, jestli je trvalá.

Doufám, že vám technické tipy kam vyrazit pomůžou a zabaví nejen malé ratolesti 🙂

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.