Zimní Pustevny; s sebou dost peněz, teplé oblečení a pevné nervy

puste

Minulou neděli jsme s přítelem vyrazili autem na Pustevny. Vyjeli jsme brzo, a na parkoviště u hotelu Ráztoka v Trojanovicích dojeli o půl desáté. Náš plán byl dostat se nahoru lanovkou, zajít na ledové sochy a trochu se projít.

Že Pustevny spolu s Lysou a Prašivou patří k nejlidnatějším horám v kraji je mi jasné, přesto jsem doufala, že v neděli dopoledne bude situace lepší a na sochy se dostaneme. Tak určitě.

Kolem desáté hodiny byla fronta před ledovým stanem minimálně na hodinu. Dost foukalo, a vlezlá zima nás od čekání odradila. Sochy jsme vzdali. Místo toho jsme se prošli asi 8 km k hotelu Radegast. Výhodou je, že tímhle směrem vyráží podstatně míň lidí. Většina se vydá na stezku Valašku, nebo dojde jenom k Radegastovi.

Co mě na Pustevnách fascinuje je množství různých stánků a neuvěřitelné množství turistů. Na druhou stranu; plocha je to velká a lidi se rozptýlí. Přesto se nemůžu zbavit myšlenky, jestli na hory patří stánky s hračkami, perníčky, nebo cukrovou vatou. Turismus se promítá i do vysokohorské přirážky za jídlo. Bez oběda jsme tak sjeli zase dolů a radši si zašli do místní restaurace u domu.

Bylo fajn zase vidět Pustevny, ale já osobně vyhledávám spíš míň přelidněná místa. Celý výlet vyšel bez nafty asi na 600 Kč (parking + 2x lanovka nahoru/dolů). Pro početnou rodinu musí být Pustevny slušná pálka. Za ty krásné výhledy to ale stojí.

Související články

9 komentářů

  1. Jj, ale jednou za čas si myslím, že se to dá překousnout 🙂 Až teda na ty ceny jídla. To nepřekousnu.

 1. Na Pustevny bych se také jednou ráda chtěla podívat 🙂. I my s přítelem a pejskem rádi výletíme, ale také se snažíme a máme raději lokace, kde není přelidněno nebo kde se lidi mohou snadno rozptýlit do různých koutů. Největším potěšením pro nás je, když vyrazíme někam a tam nikdo není 🥰❤.

 2. Takhle v zimě to musí být skvělé a hlavně jiné než třeba v létě. Všechno má své kouzlo a já se těším, až konečně někam vyrazím! 🙂

 3. Jo, Pustevny, ty jsme nakonec vzdali kvůli počasí.
  Na Valašce jsem v létě byla a stála za to. 🙂 Máš pravdu, že se tam lidi rozptýlí, přímo na Pustevnách mi vůbec nevadí. Horší na těch stezkách, chvilku trvá, než se vymotáš z davu.
  No, asi si počkám s horami až na jaro.

 4. Na Pustevnách jsem v zimě byla pár let zpátky. Nahoru jsme se vyvezli lanovkou a dolů to sjížděli na upravené koloběžce, co měla namísto koleček skluznice. Byla to sranda! Stezku Valašska i sochy jsme ale také vynechávali, kolik zde bylo lidí. Párkrát za život, proč ne, ale na pravidelné výlety mám raději jiná místa, i když Pustevny jsou nádherné. Miluji ty chaty od Jurkoviče.

  1. Jj, když je sníh, tak půjčují tyhle sněhoběžky. V létě zas normalní kolobky 😉
   Na Valašku se chci ještě někdy vrátit. Radšo v týdnu.

  1. Mně je to taky líto, ale co dá dělat :/ Znovu nepojedeme. A taky mi 600 přijde dost, plus nafta. Hrozně těží z oblíbenosti místa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.