10 tipů na letní čtení

Léto už je v plném proudu a spousta z nás má teď na čtení trochu více času. Já osobně se snažím číst celý rok, zatím jsem přečetla 42 knih od začátku ledna, ale věřím, že někdo se ke knize dostane hlavně o dovolené. A protože je občas těžké vybrat si ze široké nabídky, přináším vám tipy na mnou osvědčené a oblíbené knihy, vhodné třeba právě na tu dovolenou 🙂 Klidně mi napište vaše tipy, budu ráda!

Deníček moderního fotra 1, 2, 3 – Deníček moderního fotra z pera Dominika Landsmana je pohodová oddychovka, alespoň pro nás čtenáře. Dominik si na mateřské dovolené neodpočine ani trošku, jelikož malý Čeněk mu dává pořádně zabrat. Sbírka společných zážitků z prostředí výchovy dítěte je hlavním tématem knihy. Pokud už Deníčky máte přečtené, doporučuju třeba Dovolenou s moderním fotrem. Já se u každé Dominikovy knihy skvěle bavím.

Cokoli od Báry Šťastné – Další skvělá oddychovka je určitě cokoli od Barbory Šťastné, například se Šťastnou knihou nebo s Jak jsem sebrala odvahu neuděláte chybu. Autorčiny knihy nemají ucelený příběh, každá kapitola se věnuje jinému životním tématu, ale vůbec to nevadí, protože si myslím, že v Bářiných myšlenkách a zážitcích se najdeme tak trošku všechny. Klasickou knihu s příběhem napsala paní Šťastná letos.

Trhlina – Josef Karika je slovenský autor, který napsal (nejen) tuto pozoruhodnou knihu. Příběh se točí okolo pohoří Velký Tribeč a tamějších záhad, po kterých se vydá nesourodá skupinka s cílem přijít zvěstem na kloub. Další informace o tématu jsem psala tady.

Cokoli od Lenky Lanczové – Pokud jste na světě déle, možná si Lenku Lanczovou pamatujete více než současná generace. Autorka píše hlavně romány pro dívky, kde nechybí první lásky, zklamání a hledání cesty životem. Pro ženy napsala taktéž několik knih, mně se třeba líbí Manželky, milenky, zoufalky. Kdysi jsem její knihy doslova hltala.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel – Příběh knihy Patrika Hartla se točí okolo party mužů, kteří jsou dost odlišní nejen po povahové stránce, ale i co se týče stylu života. Cesty osudu jsou ale nevyzpytatelné a životy všech zúčastněných se začnou proplétat všemi směry… Zdařilá kniha.

 Hotýlek, Hana Mornštajnová – Hodinový hotýlek pana Leopolda stojí napříč všem dějinným okamžikům naší země a spojuje celou rodinu, jejíchž životní osudy nejsou tak přímočaré jako lásky za zdmi hotýlku. Pokud jste četli Hanu, dejte prostor další knize paní Mornštajnové myslím, že tato spisovatelka za to stojí.

Poslední aristokratka, Evžen Boček – Když se po pádu komunismu u nás vrátí aristokratická rodina Kostků do ČR, zdaleka netuší co všechno je čeká, aby se vůbec uživili, protože jejich zámeček luxusní sídlo nepřipomíná ani zdaleka. Marie, poslední aristokratka, si o životě na zámku a zdejších obyvatelích píše deník a můžu vám zaručit, že alespoň u prvního dílu se určitě zasmějete.

Za zavřenými dveřmi – Kdo by nesnil o dokonalém manželství a krásném domě. Tomuto manželskému páru nejde nezávidět. Jenže, není to všechno jen na naoko? Co se odehrává za Zavřenými dveřmi zjistíte v tomto zdařilém thrilleru, který jsem ohodnotila 5 body z 5.

Továrna na sny – Blogerka Anie Songe knihu napsala už pár let zpět. Nejen čtenáři blogu můžou ocenit styl, jakým Anie v knize inspiruje v životě po svém a zároveň dává prostor pro vlastní kreativitu. Továrna na sny je zdařilé dílko, které zahřeje u srdce.

P.S., Aňa Geislerová – Oblíbená česká herečka vydala soubor fejetonů na různá životní témata obohacený o nádherné kresby její sestry Lely. Pokud chcete poodhrnout závěs, který zachytí život herečky, tato kniha je to pravé. Četla jsem ji hned několikrát.

Doufám, že jsem vás malinko inspirovala, hezké léto!

Náhled jsem vytvořila v Canvě. com, spolu s náhledovou fotkou a fotkou v článku.

Související články

4 komentáře

  1. Docela krutě za tebou zaostávám, přečetla jsem jenom 28 knih. 🙁
    Mám co dohánět!
    Ale to dám! Tento týden jsem obnovila čtenářské konto ve frýdecké knihovně. 🙂

    1. Káji, ve frýdecké knihovně jsem nebyla věčnost :)! A vůbec nevadí, kolik knih máš přečtených, o čísle to není 🙂

  2. Pro mě je naopak léto většinou obdobím, kdy mám na čtení méně času, protože mi vypadne spousta těch denních chvil, kdy si čtu – cesta do školy, cesta domů, škola samotná. 😀

    1. To chápu, jedna moje spolužačka čte zásadně ve vlak 🙂 Já mám vlny, kdy čtu doma a kdy po cestě, jakmile ale v létě pracuju, nepřečtu nic :/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.