Brněnská ZOO mě příjemně překvapila

Samá prohlídka hradu a zámku? Co takhle alternativa ve formě ZOO? Po třech letech se mi naskytla příležitost podívat se do ZOO v Brně a určitě nelituju. Musím říct, že jsem příjemně překvapená.

Za relativně krátkou dobu tady proběhl velký kus práce kde platí „přijít si na svý prachy“, alespoň za studentský vstup (na jiné vstupné jsem se nedívala). Tak proč toho nevyužít? Kamarádka se tu ocitla poprvé a byla nadšená!

Moje očekávání, že tu strávíme maximálně 2 hodiny vzalo za své už na začátku, protože pobíhala mezi jednotlivými výběhy a užívala si pohled na každé jedno zvíře. Díky zajímavým informacím o nich rozšíříte svoje znalosti. Zastavovaly jsme se opravdu všude, takže z 2 hodin se nakonec vyklubaly 4. Vůbec to ale nevadilo, protože ZOO přináší pestrou škálu zvířat, občerstvení i suvenýrů. Až budete potřebovat pauzu, děti se vyblbnou na hřišti nebo při jízdě na poníkovi, dospělí vypijou kávu při pohledu na výběhy a spokojenost proběhne na všech stranách. Občerstvení i suvenýry mi přijdou za přijatelné ceny, to je velké plus. Kladně hodnotím i vrátné kelímky na pití. Celkový koncept „zahrady“ se mi moc líbí, stejně jako dostupnost místa (trolejbusem, autem, šalinou). Já osobně mám nejradši opice, surikaty a taky lachtany a co vy?

Tento výlet můžu určitě doporučit :)! Odpoledne strávené na tomto místě jsme si užily, jen mohlo být o pár stupňů míň. O dalších brněnských tipech jsem psalatady, plus ještě doplním zastavení v Moravské galerii, kde jsou stálé expozice zdarma + mají tobogán!

Související články

8 komentářů

 1. Tak v brněnské ZOO jsem ještě nikdy nebyla. Předpokládám, že je asi o něco menší než pražská. V Praze je to vždycky na celý den a i tak nestihnu vidět všechno 😀

  1. Jj, brněnská ZOO je hodně menší, v Praze si člověk musí vybrat co chce videt 🙂 Nejradši mám Lešnou, protože jsem tam jezdila jako děcko s rodiči skoro každý rok.

 2. Já už nějak dlouho nebyla v zoo! A strašně ráda bych se do nějaké podívala. Myslela jsem si, že bychom mohli do zoo tady v Lipsku, ale vstupné pro jednoho stojí 21 euro, což je prostě oběd pro dva… Ale možná, že až budu mít studentskou slevu, bude to reálnější možnost. 😀

 3. V brněnské ZOO jsem ještě nebyla. Chtěla bych to ale změnit, protože tam můžou psi, takže bych mohla vzít i Elišku…
  Chtěla bych vidět i ZOO v Ostravě, zkonrolovat, jestli už se kočky dočkaly nových výběhů. Dlouho jsem tam nebyla.
  Za to jsem byla v ZOO v Berlíně a viděla jsem pandu velkou. <3 😀

  1. V Berlíně jsem zase nebyla já! A v Ostravě těsně po maturitě, to už je taky pár let 🙂 JJ, o povolení psů vím, potkaly jsme jich hodně 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.