Ed Sheeran podruhé, tentokrát v Praze

V sobotu 7. 7. 2019 jsem i já patřila k zástupu návštěvníků koncertu Eda Sheerana na který jsem vyrazila v doprovodu kamarádek. Tři z nás na Edovi byly podruhé, měly jsme s čím srovnávat, ale ani tentokrát nás zrzavý zpěvák nezklamal a koncet jsme si užily. Je to prostě génius, jak řekla moje kamarádka Marťa. Nevím kolika zpěvákům stačí džíny, tričko, kytara a stage s grafikou, Ed prostě umí a oslovuje davy!

Na koncert jsme se dopravily autobusem a musím napsat, že to byla dobrá volba, protože hlavně po skončení nastal totální zmatek (takto nějak si předtavuju apokalypsu) a davy proudily všemi směry, cesta necesta. Jet metrem, nevím v kolik bychom dojely. Domů jsme dorazily přesně o půlnoci.

K samotnému koncertu: Letošními předskokany se stali Zara Larsson (Lush life) a James Bay (Hold back the river). I když zpívali dobře, Anne- Marie a Jamie Lawson se mi loni líbili více. Ed proti loňsku zůstal stejně dobrý, obdivuju jeho skromnost a upřímnou radost z fanoušků. Nepřipadal mi jako superhvězda, ale jako obyčejný kluk a ve zdánlivé obyčejnosti se nesl celý koncert.

Oproti minulému létu zazněly i starší písničky z alba Plus (třeba Give me love). Přidal taky několik novinek (I dont care) a zazpíval očekávané pecky (Shape of you, Perfect). Procítěné I see fire mi vehnalo slzy do očí. Celý koncert trval asi hodinu pasedát a byl prostě skvělý!

Co nás trošku mrzelo bylo, že letos nezbyl čas na Happier a ještě nikdy jsem ho neslyšela živě zpívat například Lego house, škoda.

Mám druhý sheerenovský kelímek!

Taky mě mrzelo chování českých fanoušků za které Ed samozřejmě nemůže. Já vím, že je populární házet hate na Čechy a Česko, ale poslední dobou jsem docela znepokojená tím, jak se u nás lidi k sobě chovají (teď nemyslím jen na koncertu). Předbíhání i žduchání v sekci B prostě bylo. Loni se nám to nestalo a kde jsme začaly stát, stály jsme dokonce. Moc bych si přála, aby se lidi k sobě zase začali chovat hezky (myšleno obecně).

I když bylo náročné stát šest hodin na místě, veškeré nepohodlí stálo za to, přestože jsem Eda viděla jenom na obrazovce. Tak třeba zase příště!

Za poskytnutí fotek děkuju svým kamarádkám, protože já sama jsem nic netočila ani nefotila 🙂

Související články

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.