Hledání Aljašky

frines

Tenhle seriál je fakt pecka. Děj se netáhne, a hluchých míst moc nemá. V porovnání s dalšími úspěšnými YA seriály ve stylu Euphorie, nebo Elite, kde se řeší samé drogy, sex a průšvihy, ho považuju za fajn změnu.

Hledání Aljašky se věnuje první lásce, síle přátelství, komplikovaným osobnostem, a pátrání po velkém „možná“.  Je to milé a dojemné pokoukání v délce 8 dílů na motivy stejnojmenné knihy Johna Greena. Toho už sice nějaký ten pátek nečtu, ovšem v mých teen letech to byl dost oblíbený spisovatel. Myslím si dokonce, že jsem přečetla všechna jeho díla; většinou se mi líbila.

Hlavní postava seriálu i knihy, pubertální Aljaška, je tak trochu drama queen, okolo které se točí osazenstvo střední školy Cluver Creek. Vyznačuje se extrémní chytrostí, vynalézavostí a taky darebáctvím. Nejvíce se kámoší s Chipem a Takumim, kamarády do deště.

Začátkem nového školního roku se do party přidá neviňátko Miles. Tak trochu podivín, který toho doteď moc neprožil. To mu však nebrání v doufání, že už brzy zažije nejlepší léta svého života a potká opravdové kamarády.

Školní rok ubíhá, a na partu kromě běžných školních nástrah čekají životní ups and downs. Všechno pak směřuje do jednoho okamžiku, po kterém nebude nic jako dřív. Přísahám, že na konci série spotřebujete nejeden kapesník!

Povedenější seriál pravděpodobně dost dlouho neuvidíte. Nemáte zač 🙂

Náhled: canva.com

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.