Izolované dny/ Střípky z podzimu vol. 2

Už několikátý den po sobě prší. Kapky rytmicky dopadají na okenní tabulku, za okny je vidět kouř z komínů domů a pohled ven může být smutný a depkoidní. Korona situace celému upršenému počasí navíc nasadila korunu. Dneska se dočtete, jak teď celou situaci prožívám, co dělám celé dny a co vám doporučím k poslechu a čtení 😊

Většinu času jsem teď doma, i když by jiná odpověď byla určitě zajímavější. Čas trávím buď společně s přítelem, pokud má home office, nebo s Baxinou (králíkem) v případě, že přítel odchází do práce.

A takový malý králíček to byl, teda ehm v našem případě nikdy nebyl.

Kromě toho, že mám teď více volna nese s sebou pobyt doma i povinnosti. Každý den dopoledne máme povinnou distanční online výuku některých předmětů přes Google meet a je to prostě zvláštní. Přestože se „vidíme“, „slyšíme“ a probíráme učivo není to jako ve škole a mně osobně to vyhovuje i nevyhovuje. Zjistila jsem totiž, že i když je sakra pohodlné zabalit se do deky a nenamalovaná sednout k počítači, nedokážu se tolik soustředit. Budu na tom muset zapracovat, protože do školy se vrátíme bůh ví kdy.  Se školou souvisí i psaní závěrečné práce, takže pokud vás tohle téma více zajímá mrkněte tady.

Skoro každý den taky vařím oběd a někdy se dokopu ke složitějším jídlům. Naposled to byly rýžové závitky z mletého masa, které jsme dělali společně s přítelem. Nejdřív mi moc nechutnaly, ale druhý a třetí den (bylo jich fakt hodně) to už bylo lepší. Moje TOP jídlo to ale nebude.  

Hotový závitek
Závitek v procesu

Kromě toho čtu knížky vypůjčené z knihovny (naběhla jsem tam a popadla asi deset knížek, pokud by je zase zavřeli), občas cvičím (v poslední době jsem si oblíbila taneční workouty od MadfitTeagan Dixon), a když je dobré počasí jdu/jdeme na procházku ven.

Taky jsem znovuobjevila starou vášeň v čtení časopisů, a tak když jsem na nádraží našla v knihobudce časopisy Marienne a Vogue, musela jsem si je vzít a přečíst. Aktuální Marienne jsem si pak dokonce koupila a jednou za čas jsou tyhle ženské časopisy fajn.

Dokud to šlo, navštěvovala jsem taky v poslední době s přítelem a kamarádkami oblíbené kavárny. Teď se občas pokusím trošku pomoct oblíbeným podnikům výdejním okýnkem, nebo objednávkou z Damejidlo. Večer pak sleduju oblíbené filmy (naposled to byla Bridget Jones 2) a videa youtuberů.

brněnské Sorry, pečeme jinak sice není moje nej, ale je tam hezky

Řekla bych, že s ohledem k situaci žiju normálně, dodržuju všechna nařízení a mám se dobře, i když v nekorona realitě jsou moje dny o hodně pestřejší (jezdíme na výlety, chodíme do divadla, dost se potkávám s kamarády…).

Uvědomuju si možná víc než kdy jindy, že si nemám na co stěžovat a jsem za to vděčná. Myslím na všechny lidi, pro které je tahle situace složitější a těžší a doufám, že se co nejdříve vrátíme k běžnému životu jak nejvíc to půjde.

Ten můj se momentálně smrskl na čas s přítelem (ostatní sociální kontakty jsem dost omezila) a na pár kilometrů okolo domova, když zrovna nemám jó důvod, abych se vydala dál.

P. S. Můj nejnovější tip na knížky; Doktor spánek od Stephena Kinga a Malý pražský erotikon od Patrika Hartla.

Tip na podcast: Rozhovor Janky Chudlíkové s MUDr. Janem Vojáčkem o životě, jeho prožití a životních rozhodnutích.

Tip na video: Onyho kosmetické doporučení vybraných produktů, kdy jsem si v Sephoře koupila zmíněný lotion na pupínky a musím říct, že když je pupínek v zárodku, tak funguje suprově.

P.P.S. Už nemám piercing v nosu a je to už dýl. Musela jsem ho vyndat, protože jsem dostala alergickou reakci a můj nos se z toho doteď vzapamatovává (stálo mi to za to?).

A jak se máte vy? Čtete ženské časopisy? Který je váš oblíbený? Máte ňáký tip na film/seriál?

Související články

6 komentářů

 1. Mě teď kvůli covidu čeká minimálně týden sama doma v karanténě a jej, jak mně se nechce! Se soustředěním doma mám taky problém, hůře se mi pracuje a pořád mám tendenci od práce odbíhat.

  Držím palce, ať ti jde psaní závěrečné práce i přes tyto nepříjemnosti rychle. Užívej si, že můžeš být aspoň se svým milým a občas vyjít někam na procházku. Jsou to drobnosti, ale i ty se počítají. 🙂

  1. Zkoušela jsem se dívat s přítelem na první díl, ale nechytlo mě to 🙁 Možná tomu ale dám ještě šanci!

 2. Musím říct, že všechny tyhle další restrikce a další jsou teda příšerné a za mě už přehnané. Pokud by měl být někdo chráněn, tak starší a nemocní lidé, zbytek lidí to podle mě vůbec nepotřebuje.
  I přes to musím říct, že si podzimní dny, déšť a sychravo užívám, a to i když mám raději léto.

  Jinak děkuji za tip na podcast, Jana Vojáčka mám ráda a poslechla jsem si ho při práci, hned mi maličko zvedl náladu 🙂

  1. Nevím, jak se restrikce liší od toho, co máte v UK, ale zajímalo by mě to (možná tip na článek pro tebe :)?). Ty u nás se mění často a dost často jsou taky všeznějící a zmatené. Člověk se v tom občas dost ztrácí a aby byl v vůbec v obraze ohledně toho, co se smí a nesmí měl by aspoň po očku všechny ty změny sledovat :/ 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.