Letošní seriálová prokrastinace

Je spousta témat, která dokážou rozčílit. Politika, náboženství, ale i seriálový vkus do této skupiny určitě patří. Přesto i letos stejně jako minulý rok zhodnotím seriály, které jsem doteď viděla. Letošní momentální číslo je 12, až se tomu nechce věřit. A to ještě není konec roku! Bude řeč o nových sériích populárních seriálů, pár novinkách, ale i o kultovkách. Kdo u mě vyhrál, a kdo projel na celé čáře? A shodneme se vůbec na společném názoru?

Ostré předměty: Nejdříve jsem četla knížku, potom viděla seriál. Příběh se točí okolo vraždy dvou malých holek, podivínské rodiny, ospalého městečka Wind Gap a novinářky s duševními problémy, potýkající se s alkoholismem. Knížku i seriál můžu doporučit. Seriál má skvělou kameru a působivou atmosféru.

Siren: Pro mě docela zklamání, žádný díl jsem nedokoukala bez přetáčení. Přitom potenciál to mělo velký. Rozzlobené, hladové a zoufalé mořské panny bránící svůj domov, mě ale bohužel vůbec nenadchly. Nedoporučuju.

You: Z tohoto seriálu mě několikrát zamrazilo a vás bude taky! Podivínský stalker se zamiluje do dívky v knihkupectví a vetře se do její přízně. Jak plyne čas, nehodlá zmizet z jejího života a systematicky likviduje všechny z dívčina okolí tak, aby na konci zůstali jen sami dva. Rozhodně doporučuju! Příjemným zpestřením je účast Shay Mitchell v roli kamarádky.

Euphoria: Seriál, který mi byl doporučen, více jsem o něm psala tady. Místo klasického teen seriálu, vás čeká pořádná nálož depky a euforie. Spíše dopočuju.

Příběh služebnice 3. série: Co napsat… Až na poslední díl to podle mě za moc nestálo. Přála bych si, aby Jules odjela s Emily už ve 2. sérii a Služebnice skončila. Záběry na oči Jules, emotivní hudba, dlouhé pohledy kamerou, všechno beru. Čeho je moc, toho je ale příliš.

GoT 8. série: Za mě nejslabší série ze všech. Velká očekávání epického závěru se nenaplnila. Některé scény mi absolutně nedávaly smysl. Škoda dobrého seriálu.

Chernobyl: Pro mě momentální seriálová jednička, mapující jadernou černobylskou katastrofu. Více nemám co dodat, rozhodně to stálo za to!

Sex Education: Z kategorie teen seriálů u mě prozatím vítězí. Název možná působí divně, ale když si odmyslíte sexuální tématiku, má to hloubku a skvělé herecké výkony. Rozhodně doporučuju a těším se na další sérii!

Stranger Things 3. série: Tak to se povedlo! Hlavně emotivní poslední díl, kdy mi z očí padaly hrachy. Dětská parta vyrostla a znovu se postavila nepříteli. Prostor dostanou i vedlejší postavy, jako Steve, Billy nebo Jonathan. Můžu doporučit 🙂

Westworld: První série byla skvělá, druhá nás s přítelem nezaujala. Nicméně, skvělý námět u kterého bych v žádném případě nechtěla, aby se stal realitou. První sérii určitě doporučuju.

13 Reasons Why 3. série: Stejný případ jako Služebnice. Myslím, že „Důvody“ měly skončit sérií první, popřípadě druhou. Třetí se snaží vykřesat nový příběh, ale podle mě to příliš nefunguje. Ani a Clay v rolích detektivů mi přijdou zvláštní. Hlavně Ani, která se k partě přidá poměrně nedávno a hned ví o všem, co se dělo. Nedoporučuju.

Insatiable: Pokud jste zhlédli všechny dostupné seriály, venku leje jako z konve, chcete se uprokrastinovat k smrti a nepožívat mozek, tak proč ne, pusťte si to. Jinak běžte dělat cokoli jiného.

Klidně můžeme diskutovat, jsem zvědavá na vaše názory :)!

P. S. Obrázky a náhled jsem vytvořila v Canva.com.

Související články

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.