První podzimní střípky

Články na toto téma znáte i z jiných blogů, akorát pod jinými názvy. Občas bych chtěla napsat, co mě zaujalo nebo překvapilo jak venku v reálném světě, tak na internetu. Bude se jednat o knížky, které v daném období přečtu, poznatky z ulice, videa a taky třeba o něco úplně jiného.

S podzimem potom přichází chřipky, rýmy, teplé čaje a chlupaté svetry, tak vám třeba knižní tipy přijdou vhod 🙂

Poznatky z ulice

Ledvinky přes rameno: Já vím, je to už starší trend, ale pořád neutichá. Když jsem byla malá, ledvinku okolo pasu jsem zásadně odmítala nosit. Nicméně proti gustu…

Recyklovatelné sáčky v Globusu: Globus je obchod, kde nakupujeme s přítelem nejpravidelněji a potěšilo mě, že kromě igelitových sáčků zavedli alternativu ve formě sáčku na více použití za poplatek tuším, že 10 Kč.

Papírové tašky: Pořád mi vrtalo hlavou, jak to, že lidi v 7 ráno nesou papírovou tašku z obchodu, když většina je ještě zavřená. Potom mi došlo, že se jedná nejspíše o další trend a papírové tašky používají zkrátka na všechno, co nechtějí nosit v ruce. Je to fajn taškové využití.

Videa+internet

Poslední video Ester Starling: Ester sleduju minimálně tři roky a virtuálně je mi moc sympatická. Ve svém novém videu mi potom mluví z duše, protože podobně se v psaní na blog cítím taky.

Výchova dětí v Japonsku: Toto video mi poslal kamarád, když jsme se v létě bavili o domškoláctví. Hodně mě zaujalo a překvapilo.

Podcasty: Pořád poslouchám hlavně Terezu Salte a její V oblacích. S podcasty se ale rozthl pytel a začínám z toho být rozpačitá.

Knížky

V poslední době mě nejvíce zaujala nová kniha Austina Kleona Jeď dál a Prosím vás, sestřičko, což je příběh mladé sestřičky odehrávající se u nás v 70. letech minulého století. Obojí doporučuju.

Co se chystám číst (malý výběr)? Nabarvené ptáče, Příručku pro nezkušené spisovatele, Tajemství sídla Craven Manor nebo Clayův most.

Jídlo

Poprvé jsem zkusila Faency Fries a Mr. Sushito. Určitě ne naposled 🙂

Život

Zanedlouho mi bude 23 let, ještě si to nepřipouštím a na zásadní změny se momentálně nechystám.

A co vaše podzimní střípky? Co se chystáte číst? Nebo vidět?

Související články

6 komentářů

 1. Jee to je super článek! Děkuju za tipy – na videa určitě kouknu (hlavně ta výchova dětí v Japonsku mě zaujala) a podcast od Terezky mám moc ráda:)) Jinak se teda musím přiznat, že ledvinkový trend mě také stáhlO:) Ale hlavně kvůli jejich praktičnosti:D

  1. Už mi o tom říkalo více lidí, ale každý mi doporučuje tolik seriálů, že bych na ně potřebovala další život 😀 Ale jestli bude čas, mrknu 🙂

 2. Já… se těším na jaro!
  Čtu Bábovky, po Jméně růže je to fajn oddech.
  Začala jsem pozvolna sledovat 12. sérii Teorie velkého třesku, protože jsem ji ještě neviděla, přestože zbytek seriálu znám nazpaměť.
  Koupila jsem si čaj, se kterým je jednodušší přežít podzim a hodně teď běhám, protože jsem se uvrtala do výzvy uběhnout za září 50 km. 😀

  1. Bábovky jsou fajn, až na tu změť jmen :/ A jinak tě obdivuju, já si řekla, že víc budu chodit ven na procházky, než začne být ukrutná zima.

   1. Jo, to máš pravdu. Postav hodně a propletení osudů neuvěřitelné. Občas jsem se musela zastavit a udělat si jasno v tom, kdo je kdo. 😀 Alečetlo se to úplně samo, bylo to fajn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.