I maličkosti tvoří náš den

Pro jednoho blbosti, které nestojí za zmínku. Pro druhého milé kousky do výsledné skládačky. A co mám na mysli? Malé radosti, zdánlivé bezvýznamnosti tvořící kousky našich dní. Týden jsem je v rámci projektu #roksester zkoušela zaznamenávat, teď se o ně podělím.

Na začátku minulého týdne jsem si říkala, jestli vůbec budu schopna vymyslet alespoň jednu maličkost, co by stála za to. Nikdy dříve jsem jim totiž nepřikládala na významu a výsledný den se skládal z menších i větších dějových linek. Možná to souvisí s mým zakořeněným pesimismem na druhou stranu podotýkám, že na něm pracuju 😊 Nicméně týden není tak dlouhá doba, takže jsem poctivě zaznamenávala a možná v tom budu občas pokračovat, protože je to vlastně fajn. Co mě tedy potěšilo?

Zdroj: canva.com

Dny:

 1. Existence Cukrfree kuchařky a stejnojmenného blogu, jelikož mi vnukla inspiraci na pár receptů + telefonát se ségrou po dlouhé době (takové to, když si na vás puberťák vyčlení čas).
 2. Paní knihovnice, která vždycky ochotně poradí + pomůže, zeptá se na váš knižní názor, stále se usmívá, zkrátka je moc milá a to vždycky!
 3. Vyzvednutí knižní objednávky (obsahovala Lásku, vztahy, přátelství od Dona Miguela Ruize).
 4. Snědla jsem lososa! Já, zarytý nejedlík ryb, kupodivu mi chutnal a ryby pravidelně začlením do jídelníčku + polívka hokkaido, mňam!
 5. Snědla jsem kuře! Maso obecně je u mě kapitola sama o sobě. Bylo období, kdy jsem ho nejedla vůbec, teď ho začínám jíst pravidelně + procházka venku v krásném počasí.
 6. Cvičení na zadek + břicho, knížka O osudovém vlivu Davida Bowieho na holky. Nabídka pomoci od spolužaček, vzaly mi index k učitelce a nemusela jsem tak zbytečně do školy pro známku.
 7. Jednička ze zkoušky! Zkouškové je úspěšně za mnou!

Tak vidíte, nezachránila jsem svět (i když to by mně udělalo taky radost), a přesto se našlo pár hezkých okamžiků. Člověk si občas musí uvědomit, že radost se nerovnají „jenom“ cesty kolem světa / drahé materiální věci. Taky je důležité podotknout, že den se skládá z toho co k sobě pustíme (viz https://glittershard.cz/tragicke-smerovani-sveta/). Proto i maličkosti jsou fajn 😊 Zkuste si je schválně taky chvíli psát!

P. S. Nesouvisející poznámka na závěr: Včera v rádiu (Frekvence 1) říkali, že průměrný Čech tráví na displejích telefonu, tabletu nebo na monitorech 7 hodin denně, polovinu na sociálních sítích! Upřímně mě to šoklo, i když já trávím na ntb max 4 hodiny denně, hlavně při sledování Netflixu atd. I to mně přijde dost. Zkuste se nad tím zamyslet a využít čas jinak, teda pokud doba nesouvisí s vaší prací.

Související články

2 komentáře

 1. Ach ty maličkosti! Přesně jak píšeš, pro jednoho blbosti, pro druhého důležité střípky. Myslím, že rozhodně stojí za to, se nad tím jednou pozastavit a všechny tyhle maličkosti náležitě ocenit 🙂

 2. Myšlenka milých maličkostí je mi blízká. Také věřím, že právě tyto drobnosti dělají náš život pestrý, jen se na ně naučit zaměřovat a neočekávat velkolepé zázraky. Koukám, že knížky u tebe drobné radosti táhnou, to je báječné. 🙂

  Republikový průměr svým koukáním do obrazovky zvyšuji a přemýšlím nad tím často, že mým očím se tolik zírání do monitoru nelíbí. Jenže těch 8 – 8,5 hodiny denně dám jenom v práci, k tomu si občas pustím notebook i doma… Není to ideální, ale můžu leda změnit obor, ve financích se holt obrazovkám nevyhnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.