Zbystřete vy, kdo ještě nemáte dárky k Vánocům! V dnešním článku přinesu žánrové knižní tipy pro vánočního čtenáře, protože vybrat tu správnou knihu může být někdy pěkný oříšek. Poctivě hlásím, že všechny jsou otestovány v praxi. A ano, mohl to být krátký článek, ale nebude. Přeskakujte podle potřeby 🙂
- Cokoli od Ladislava Zibury pokud hledáte humor, víru v lidstvo, lákají vás dálky, ale máte rádi svoje pohodlí, toto je správná volba! Ladislavovy knihy doporučuji cca od patnácti do sta let, je to mezigenerační zálěžitost. Například kupte jeho novou knihu.
- Deníček moderního fotra 1, 2, 3, Dominik Landsman: Jedno dítě, jeden fotr a dlouhá otcovská “dovolená”. Je nutné k tomu něco dodat?
- Pan Kaplan má třídu rád, Leonard Q. Ross: Kniha postavená na geniálním jazyce autora, bolest bránice zaručena!
- Poslední aristokratka, Evžen Boček: Minimálně první díl vřele doporučuji. Různorodost postav přináší nejednu komickou situaci.
- Kraď jako umělec, Austin Kleon: Čtení o kreativním myšlení a kreativitě nebylo nikdy zábavnější. Austin ví o čem píše a dělá to moc dobře! Můžete zvolit i jeho další knihy Ukaž, co děláš a Jeď dál. * Plus projeďte ediční plány nakladatelství Jan Melvil, i tam můžete najít super tipy.
- Válka umění, Steven Pressfield: Ať už jsi dělník nebo malíř, umění může tvořit každý, stačí ho jen vnitřně najít a podpořit. Za mě slabší než “kleonovky”, ale to je čistě můj názor.
- Destrukční deník, Keri Smith: Správná volba pro ty, kdo rádi testují gravitaci, ničí, kreslí, čmárají a jinak válčí s papírem.
- Čmárací kniha pro nadějné umělce, kolektiv autorů: Potěší děti i dospělé obzlášť pokud rádi dokreslují do předlohy a popouští uzdu své fantazii.
- Pár tipů jsem napsala do jednoho z předchozích článků
- Jako tip může posloužit i specifický výběr Knihkupectví Dlouhá punčocha, které pečlivě vybírá své knihy (tip ze školy).
- Rodina a jiné katastrofy, A. Borowitz: Mladí snoubenci přijíždí k rodině, kde plánují svatbu. Nenáročné, vtipné, místy až absurdní.
- Jak jsem sebrala odvahu, Barbora Šťastná: Kratičké texty o strachu, odvaze a překonávání sebe sama. Milé čtení, jako ostatně všechny autorčiny knihy.
- P. S., Aňa Geislerová: Jedna z nejznámějších českých hereček sepsala knihu plnou zdařilých fejetonů na různé téma doplněné o krásné ilustrace její sestry.
- Autismus a Chardonnay, Martin Selner: Při čtení si projdete celou škálu pocitů, mimořádně čtivá kniha na jeden večer o autistickém světě.
- Za zavřenými dvěřmi, B. A. Paris: Nikdo není dokonalý, a platí to i v případě tohoto zdánlivě dokonalého páru. Kniha, která mě nadchla!
- Ta přede mnou, J. Delaney: O vlivu architektonického skvostu na život jedné ženy, která se podobá na předchozí nájemnici.
- Dívka ve vlaku, P. Hawkins: Když se nemůžete smířit s realitou a zapletete se do minulosti, nevěstí to nic dobrého ani pro jednoho ze zúčastěných.
- Kuchařka ze Svatojánu, Eva Francová: Paní Eva je nejčastějším původcem receptů, které vařím. Kuchařka je čistě bez masa, některé pokrmy jsou i veganské, převažuje hlavně vegetariánská strava v pestré podobě. Občas se najdou i “exotičtější” suroviny, finanční dostupnosti pro každého je ale více.
- Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma, Tomáš Kosačík: Když chcete jíst zdravě, ale nebaví vás dlouhé postávání u plotny, tohle je kuchařka, která by vám neměla chybět.
Ať už moje tipy (ne)využijete, kniha je vždycky dobrým dárkem 🙂 Věřím, že nikoho neurazí a spíše potěší.
Náhled + obrázky jsou vytvořené v Canva. com